Irena Jarocka o sobie – książka

W książce „Irena Jarocka o sobie”, Mariola Pryzwan oddaje głos jednej z najważniejszych polskich artystek – Irenie Jarockiej.

W zebranych przez autorkę książki wywiadach piosenkarka opowiada między innymi o swoim dzieciństwie, koncertach i wiernej publiczności, karierze wokalnej, mężczyznach, małżeństwie i miłości, a także o pobycie we Francji i Ameryce. Mówi o córce, działalności charytatywnej i o przemijaniu. „Irena Jarocka o sobie” to publikacja bogato ilustrowana – czytelnik znajdzie tu wiele niepublikowanych jeszcze zdjęć artystki z jej domowego archiwum.

fot. materiały prasowe (okładka książki)

Mariolę Pryzwan znam i podziwiam od lat. Jest urodzoną biografką, dokładną, rzetelną, kochającą swoje bohaterki i bohaterów. Kiedy czytałam tę książkę,  „Irenka – to było wczoraj” – bo tak o niej zawsze mówiłam, stanęła mi przed oczami, jak żywa. Niby nic dziwnego, bo przecież tekst składa się z cytatów z różnych rozmów z Ireną Jarocką od początku jej kariery. Ale jak to jest ułożone i zredagowane! Czułam się tak, jakby Irena opowiadała mi jeszcze raz historię swego życia, jak to ona –  szczerze, bez upiększeń. – Maria Szabłowska

Oprócz standardowego wydania książki w sprzedaży pojawi się także wersja deluxe. Zestaw zawiera: książkę Marioli Pryzwan “Irena Jarocka o sobie”, koncert DVD zarejestrowany w Teatrze STU, płytę CD z największymi przebojami artystki oraz reprodukcje osobistych dokumentów i pamiątek piosenkarki: listów, pocztówek, biletów na koncert i inne.

 

Irena Jarocka – “Małe rzeczy” [RECENZJA]

Leave a Reply