Łzy prezentują nowy singiel “Pan TuliPan”

Dziewiąty album studyjny Łez zatytułowany „Miłość w czasach samotności”, ukazał się w 25. rocznicę założenia zespołu. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie jest utwór “Pan TuliPan”.

„W naszym najnowszym teledysku do piosenki „Pan TuliPan” chcieliśmy pokazać tę energię jaką dostajemy od Was na każdym koncercie. Energię, która napędza nas na scenie. Zespół Łzy jest jak rodzina a Wy jesteście jej częścią. ❤️Jednocześnie chcemy Wam podziękować za ten „APLAUZ” i entuzjazm, dzięki którym to co robimy ma sens. Łapcie te chwile i do zobaczenia na następnych koncertach. POZDROCK!!!” – Łzy

fot. materiały prasowe

Muzycy mówią o nowym albumie:

Jakoś tak się złożyło, że już ponad ćwierć wieku trwa ta nasza wspólna „zabawa, zabawa, zabawa…”. To dzięki Tobie i z Tobą możemy, jako zespół Łzy, wciąż „brać udział w grze” i „po szczęście wspinać się na palcach”. I „nieważne czy z wiatrem czy pod wiatr”, bo z takim wsparciem, jakie dają nam odbiorcy naszej twórczości, wiemy, że to wszystko ma sens. Czasem ta nasza przygoda „ma gorzki smak”, a „z tyłu ciągnie się cień”. Jesteśmy jednak przekonani, że jeszcze długo ta „nieuchwytna meta będzie dwa kroki stąd” i jeszcze nie raz „pozwolisz zabrać się na wspólny lot”.

“Jednym z ostatnich naszych występów w ramach letniej trasy 2022 był koncert w Przywidzu na Festiwal RockBlu . Wizyta w tym malowniczym i sympatycznym miasteczku wiązała się jeszcze z bardzo miłym dla nas wydarzeniem. Na Bulwarze Czerwone Gitary mieliśmy przyjemność odsłonić tablicę zespołu Łzy na pomniku Korzeni Rocka.

W tym miejscu chcemy raz jeszcze podziękować kapitule za to duże wyróżnienie, będące jednym z piękniejszych akcentów uświetniających 25 lecie działalności zespołu.  Wyróżnienie to jest także udziałem wielu osób związanych z zespołem: byłych członków grupy, obecnej i byłych menedżerów, tej obecnej jak i byłych ekip technicznych.  Ale to głównie dzięki Wam – publiczności i fanom FFC – Łzy, których „żelazna” delegacja była obecna w Przywidzu, możemy przeżywać takie wyjątkowe chwile. I chyba nie trzeba dodawać, że bez Was nie byłoby nas. Dziękujemy z całego serca”.”

*****

Zawartość albumu, który uświetnia 25-lecie działalności grupy, to piętnaście premierowych piosenek. Pięćdziesiąt minut muzyki, która nie zawsze daje się zaszufladkować oraz intrygujące, skłaniające do refleksji teksty to elementy składające się na wizytówkę zespołu. Ponadto sugestywne, pełne pasji interpretacje wokalne Sary Chmiel-Gromali oraz żywe, ekspresyjne partie gitarowe to z pewnością mocne strony tej płyty.

Sam tytuł może sugerować, że kompozycje składają się na swego rodzaju album koncepcyjny, gdzie głównymi motywami są właśnie miłość i samotność. Kwestie produkcyjne to też nowa jakość. Tym razem zespół sam podjął się produkcji płyty, a osobami odpowiedzialnymi za ostateczne brzmienie byli Arek Dzierżawa i nowy gitarzysta grupy Daniel Arendarski.

Album Łzy „Miłość w czasach samotności” jest dostępny w serwisach cyfrowych i w wersji fizycznej: https://www.empik.com/milosc-w-czasach-samotnosci-lzy,p1290809052,muzyka-p

*****

Skład zespołu Łzy:

Wokal: Sara Chmiel-Gromala
Gitara: Daniel Arendarski
Bas: Arkadiusz Dzierżawa
Gitara: Rafał Trzaskalik
Klawisze: Adrian Wieczorek
Perkusja: Dawid Krzykała

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply