Dagmara Bryzek prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Wiosenny deszcz” [RECENZJA]

“Wiosenny deszcz” to najnowszy singiel Dagmary Bryzek, który pochodzi z jej albumu “Inna”. Muzykę do utworu skomponował Marcin Nierubiec, natomiast tekst jest autorstwa Michała Gromady.

Urok piosenki “Wiosenny deszcz” leży w naturalności, która otoczona żywym brzmieniem instrumentów wypada niezwykle ujmująco. Duża w tym zasługa samej wokalistki – Dagmary Bryzek, potrafiącej z łatwością odnaleźć się w takiej, nieco wytrawnej przestrzeni artystycznej. Należy więc dodać, że dostaliśmy melodyjną propozycję, ale naładowaną nietendencyjnym wyrazem muzycznym, odcinającym się od typowej, wyświechtanej muzyki pop. Odnajdziemy w tym przy okazji subtelnie, ale ze zrozumieniem zaprezentowaną poetykę słowa, która bezsprzecznie podbija wartość tego utworu (tekst Michała Gromady).

fot. okładka płyty

A ta nie rozświetlałaby tej propozycji aż tak znacząco, gdyby nie sama kompozycja Marcina Nierubca. To on nadał jej istotnego tonu, tworząc przy tym piękną harmonię, doskonale pasującą do wokalu samej artystki. Ważne w tym przypadku jest więc to, że wszystkie elementy tej piosenki łączą się ze sobą w sposób niewymuszony, dzięki czemu w każdym momencie mamy odczucie obcowania z dojrzałą, przepełnioną emocjami melodią. Może posiada ona trochę niewspółczesną formę, ale właśnie na tym polega jej istota. Dlatego namiastka wyciągnięta z klimatu charakterystycznego dla poezji śpiewanej dodaje ważności temu utworowi.

Wiosenny deszcz” to niewątpliwie udana odsłona albumu “InnaDagmary Bryzek, po który – patrząc przez pryzmat nowego singla – z pewnością warto sięgnąć. Przy tej okazji należy również docenić innych muzyków, biorących udział w nagraniu tej kompozycji, tj. Janek Pentz (gitary) i Marcin Świderski (saksofon).

*****

Utwór Dagmary Bryzek „Wiosenny deszcz” z albumu „Inna” porusza tematykę rozstania, samotności i bliskości.  Zadaje pytania, jak to jest tęsknić za czymś czego nie ma i nie wróci? Oraz gdzie powinna zaczynać się Miłość? 

W utworze usłyszymy gitarzystę Janka Pentza. Za produkcję muzyczną oraz mastering odpowiada Marcin Świderski, który jest także saksofonistą w zaprezentowanej propozycji.

Dagmara Bryzek to polska aktorka filmowa  i teatralna, tancerka i wokalistka.  

 

Jedna odpowiedź do “Dagmara Bryzek prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Wiosenny deszcz” [RECENZJA]”

Leave a Reply