Lady Bird z premierowym utworem “Ogień i lód”!

Zespół Lady Bird zaprezentował nowy singiel zatytułowany „OGIEŃ I LÓD”. Do utworu powstało lyric video, idealnie odzwierciedlające klimat tej piosenki.

Do piosenki powstało lyric video. Twórcą teledysku jest Łukasz Haczkiewicz, specjalizujący się głównie w obrazach dla muzyki house, rap i ogólnie pojętych brzmień elektronicznych. Łukasz miał tutaj niełatwe zadanie dostosowania swojej stylistyki mash-up do naszych pop-rockowych dźwięków. Finalnie powstało lyric video inspirowane kolorami ognia i lodu oraz dostosowane graficznie do okładki singla, którą zaprojektowała dla nas Katarzyna Podgajna – tak opisują współpracę przy wizualnej oprawie muzycy Lady Bird.

fot. materiały prasowe

 

Zespół Lady Bird powstał podczas Free Jam Session, które odbywa się cyklicznie na warszawskiej Pradze. Muzycy poznali się tam i zaczęli tworzyć własne piosenki. Ich twórczość to połączenie rockowego zadzioru z klimatem soul, blues, reggae i funky. Jak widać i słychać, lubią bawić się i żonglować stylami w swojej twórczości. Tak było również przy powstawaniu nowego singla.

Jak mówi liderka zespołu, Joanna Wątor: Miałam w swojej szufladzie tekst, do którego kilka lat temu wymyśliłam również swingową melodię. Kiedyś przyniosłam tę piosenkę na próbę zespołu i finalnie powstał z niej całkiem nowy utwór. Każdy muzyk dodał coś od siebie, a ja dopisałam nowy, bardziej optymistyczny refren (bo przecież każdy lubi dobre zakończenia).

Jak podkreśla wokalistka, teksty, które pisze mają ważne znaczenie dla całości. Oczywiście i tutaj tak jest: Piosenka opowiada o rozterkach związanych z byciem w związku, w którym non stop odczuwamy rollercoaster: jednego dnia jest ogień uczuć a innego chłód i emocjonalna niedostępność – jesteśmy razem, a jednak obok siebie. Taka sytuacja może niestety skończyć się rozstaniem.  Jest jednak inny scenariusz: możemy rozpalić na nowo uczucia, tak aby zaiskrzyło między nami jak dawniej… ale jak to zrobić? Właśnie – oto jest pytanie!

Ogień i lód” jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Sensem istnienia Lady Bird jest granie na żywo, w różnych okolicznościach. Dlatego polecamy kanały social media zespołu – warto ich śledzić i wpadać na ich koncerty!

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Lady Bird z premierowym utworem “Ogień i lód”!”

Leave a Reply