Mr Knee prezentuje nowy utwór “Blue Hope In Yellow Sand”

Smutną inspiracją do napisania utworu “Blue Hope In Yellow Sand” przez Mr Knee był atak Rosji na Ukrainę. Kompozycja została napisana na gitarę klasyczną z subtelnym tłem orkiestrowym.

fot. materiały prasowe

“Smutną inspiracją do napisania utworu stricte na gitarę klasyczną z delikatnym tłem orkiestrowym była napaść Rosji na Ukrainę. Kiedy 24 lutego 2022 nastąpiła eskalacja trwającej od 2014 roku wojny i Rosja dokonała inwazji ogarnął mnie smutek, strach i przerażenie. Pod wpływem emocji napisałem utwór “Blue Hope In Yellow Sand“. Wieloznaczny, zawierający kolory ukraińskiej flagi tytuł, odnosi się również do związanego z nieszczęśliwymi zdarzeniami największego na świecie diamentu Blue Hope, który tutaj został zbrukany w piachu.” – jak informuje artysta i dodaje:

“Chciałem żeby mój utwór zawierał delikatne pejzaże symbolizujące piękno Ukrainy oraz niepokojące i gwałtowne fragmenty symbolizujące wybuchy i strzały z karabinów. Gitarę, orkiestrację syntezatorową i całe tło nagrałem za jednym podejściem (na żywo i bez dogrywek), jak zwykle w domowym studio. Mastering zrobił Adam Drath – gitarzysta grupy Bajm. Jak przystało na utwór klasyczny, można sięgnąć po zapis nutowy, który znajduje się w linku na końcu opisu teledysku. Sam obraz zawierający filmy z wojny, kupione w jednej ze znanych platform internetowych, został nakręcony i zmontowany przez mojego przyjaciela, znanego reżysera, aktora i artystę Zbigniewa Bogusława Byrskiego.”

*****

Mr Knee jest z zawodu lekarzem ortopedą. Pasjonat muzyki, gitarzysta. Wychował się na progresywnym rocku lat 70 i 80-tych. Niebanalną rolę w jego utworach odgrywają teksty. Część z nich napisał ponad 30 lat temu.

Artysta ma na koncie album. Jest to ponad 50 minut muzyki inspirowanej takimi zespołami jak Pink Floyd, King Crimson, Marillion… Nagrywa w domowym studio. Wszystkie dźwięki oprócz wokali, basu i programowanej perkusji pochodzą z gryfu gitary podłączonej do syntezatora gitarowego. Do kilku utworów powstały teledyski według jego pomysłów.

Autor książki „Życie, które z łatwością da się zmieścić w pudełku po butach”. Pasjonat sportu, ma 3 dan w Karate Kyokushin.

 

 

“Nagrywam płytę swoich marzeń, jaką chciałbym mieć w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku” – wywiad z Mr Knee

Leave a Reply