Kama Salach zapowiada album. Posłuchaj utworu “Etymologia kształtu serca” [RECENZJA]

“Etymologia kształtu serca” to nowy utwór Kamy Salach, zapowiadający jej album “Imago”. Singiel powstał we współpracy z Mateuszem Krautwurstem.

Czym jest “Etymologia kształtu serca“? Od strony interpretacyjnej nie dostajemy bezpośredniej odpowiedzi, bo poetycka forma tekstu daje słuchaczowi możliwość bardziej osobistego rozumienia tych słów. Ten uniwersalny, a jednocześnie intymny przekaz pozwala zaszyć się w niejednoznacznym utworze, pogłębiając jego wielowymiarową strukturę. Nie udałoby się to bez doskonale skrojonej kompozycji, która powstała we współpracy wokalistki z doświadczonym, niezwykle wprawnym w podkreślaniu indywidualizmu innych artystów – Mateuszem Krautwurstem. A w tym przypadku jest bardzo znaczące, bo odsłania w sposób zupełnie trafny charyzmę Kamy Salach.

fot. materiały prasowe

Jej głos wydaje się przez to bezsprzecznie charakterystyczny, urzekająco dojrzały i mocno spajający kilka elementów, składających się na samą kompozycję. A ta nosi w sobie znamiona szlachetnego popu, ale też finezyjnej alternatywy, z delikatnym uniesieniem w przestrzeni typowej dla piosenki poetyckiej. Dzięki tak pogłębionej strukturze muzycznej zrodziła się ciekawa odrębność tej propozycji. Jest w tym również odrobina niepokojącego klimatu, jakiegoś niedopowiedzenia, czy też niezaprezentowania wszystkiego w dosłowny sposób, co jeszcze bardziej podnosi wartość “Etymologii kształtu serca“. Nie wiadomo czy już teraz można mówić o znaczącym odkryciu tego roku (poczekajmy na cały album), ale na pewno mamy do czynienia z pewnego rodzaju zaskoczeniem, jakim jest pojawienie się Kamy Salach na polskim rynku muzycznym. I to nie są słowa na wyrost, bo udało się stworzyć coś ważnego przy świetnej produkcji muzycznej wspomnianego już Mateusza.

*****

Etymologia kształtu serca” to singiel zapowiadający pierwsze wydawnictwo Kamy Salach – “Imago”.

Piosenka opowiada o poszukiwaniu własnej przestrzeni wśród zgiełku codzienności, o tym jak bardzo potrafimy być pogubieni wśród zbyt wielu bodźców i pędu który narzucany jest nam każdego dnia. 

 

Kama Salach – pianistka, wokalistka, kompozytorka oraz aktorka. W swoim muzycznym świecie łączy elementy popu, muzyki jazzowej, filmowej oraz alternatywy.

*****

produkcja muzyczna – Mateusz Krautwurst

mix – Mateusz Krautwurst

mastering – Robert Szydło

 

Leave a Reply