Karolina Jop powraca z mocnym singlem “Na zaś”

“Wiedziałam, że dużo stracę”, tak Karolina Jop mówi o swoim wyjeździe z Polski. Teraz wokalistka powróciła, prezentując nowy utwór “Na zaś”, do którego powstał teledysk.

Rok temu opublikowała swój debiutancki album i wyleciała do Stanów Zjednoczonych, uczyć się i rozwijać swoją karierę muzyczną. 21-letnia wokalistka Karolina Jop jednak po kilku miesiącach pobytu w USA… powróciła do Polski. Zaczęła koncertować i napisała piosenkę o swoich emocjach towarzyszących jej za granicą. Singiel “Na zaś”, który odpowiada na pytanie co się stało, że Jop wróciła do kraju właśnie ma swoją premierę. – Tak naprawdę już w zeszłe wakacje, parę tygodni przed wylotem na nowojorską szkołę New School of Jazz odczuwałam ogromną tęsknotę za tym, co za chwilę miałam opuścić. – mówi wokalistka Karolina JopZastanawiało mnie to, czy nie jestem dziwna? Dlaczego tak się czuję, dlaczego tak bardzo tęsknię, skoro… wciąż tu jestem? Okazało się, że wiele osób czuje podobne emocje, a profesjonalnie nazwano to nostalgią antycypacyjną – o tym jest mój nowy singiel. – dodaje Jop.

Nostalgia antycypacyjna wzbudza duże zainteresowanie wśród badaczy. To uczucie “tęsknoty do teraźniejszości”, które odczuwane jest nie tylko przez dorosłych, ale także dzieci i młodzież. – Wiedziałam, że dużo stracę po wylocie do Stanów – poczucie bezpieczeństwa, codzienny kontakt z rodziną i przyjaciółmi, poczucie przynależności. Wiedziałam, że bardzo trudno będzie mi to wszystko na nowo zbudować, nie mając nikogo obok. Dlatego tak bardzo “tęskniłam na zaś”, będąc jeszcze w Polsce. – wyznaje Karolina Jop, wyjaśniając przekaz singla “Na Zaś”. Piosenka “Na Zaś” powstała w ramach współpracy wokalistki z wytwórnią muzyczną Delphy Records. Tekst utworu Jop stworzyła wspólnie z songwriterką Moniką Mimi Wydrzyńską, a za produkcję muzyczną, nagrania oraz miks i mastering odpowiadali producenci muzyczni z Warszawy: Kamil Kukla, Piotr Radzio oraz Patryk Tylza. Do utworu powstał teledysk, którego reżyserem jest Piotr Smoleński.

*****

Karolina Jop to 21-letnia wokalistka z Warszawy, która w 2021 roku wydała swój debiutancki album pt.: “Ventrem”, stworzony we współpracy z wytwórnią muzyczną Delphy Records. Na albumie znalazło się 8 autorskich utworów, w tym piosenki takie jak “Kwiaty”, “Niewidzialna” czy “Strach”, który został szczególnie polubiony przez rozgłośnie radiowe. Dziś wokalistka koncertuje i sukcesywnie powiększa grono swoich fanów. Singiel “Na Zaś” zamyka jeden i jednocześnie otwiera kolejny etap kariery muzycznej Karoliny Jop. Wokalistka zapowiada nowe single, które jak zdradza, będą częścią większego konceptu artystycznego.

Piosenka w streamingu: https://www.delphy.pl/NaZas

 

Leave a Reply