Na Tak prezentuje kolejny singiel “Spadam”. Koncert zespołu w Warszawie!

Na Tak prezentuje kolejny singiel z ich najnowszej czwartej płyty “Trzymaj się”. Tym razem jest to utwór “Spadam” i jak informuje zespół “będzie trochę śmiesznie, trochę strasznie, a na pewno separatystycznie”. Jednocześnie zapraszamy na koncert grupy, który odbędzie się 28 września w Warszawie.

Spadam” to wędrówka w różowej piżamie do wnętrza ziemi przez osiem pięter. Obrazuje ją abstrakcyjny i surowy klip nawiązujący do techniki plastycznej kolażu.

fot. materiały prasowe

Do tego dochodzi oszczędna elektronika i hiphopowa stylizacja, w której głos wyśpiewuje raczej mało towarzyski tekst.

Osiem pięter osobistego buntu przeciw byciu kimś, posiadaniu zdania, brania udziału. Kiedy świat wkoło wymaga sto procent wydajności, kreatywności i sukcesu lub przynajmniej udawania, że tak jest, nie każdego stać na to, by wyjść i trzasnąć drzwiami. Bo nie wolno ci, musisz wytrzymać. Uwierzyć że jest dobrze. Zaciśnij zęby i udawaj, że skoro w sumie jest ok, to jest ok.

Ale czy to na pewno ja mam problem? Czy to świat go ma? Kto jest tak naprawdę popsuty? Czy to, że nie mogę sobie poradzić z problemami to tylko moja wina? Latami słyszałam, że chcieć to móc. Czas to zweryfikować. Móc to kwestia możliwości i szczęścia.

Tylko komu to powiedzieć? Z pojedynczymi ludźmi stosunkowo łatwo się dogadać, ale nie o tym jest ta piosenka. O jakości życia decydujemy my wszyscy… Jednak… spróbuję to powiedzieć…

*****

Na Tak to zespół doświadczony na polskiej scenie muzycznej. Ich debiutancki album “Na Raz” ukazał się w 2011 roku. Druga płyta “13” wydana w 2013 r. znalazł się w pierwszej piątce najlepszych albumów roku według gazeta.pl. Rok 2016 to z kolei płyta “Ewolucja”.

Na Tak są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych i finalistami Must Be The Music. Są producentami swojej muzyki i autorami większości teledysków. Koncertowali na wielu festiwalach i w klubach w całej Polsce. Na swoim kanale YouTube mają ponad 20 teledysków. Ale to nie wszystkie, ponieważ ostatnie lata, to wzmożona współpraca z S. P. Records i w rezultacie dziewięć singli wydanych pod szyldem wydawnictwa, między innymi cover Depeche Mode “World in my eyes” chwalony przez wymagającego fana DM – redaktora Piotra Stelmacha. Ostatecznie zespół zdecydował się jednak na niezależne kontynuowanie drogi muzycznej, a nowy album ukaże się w maju.

Na Tak od początku prezentują szczególną wrażliwość i zaangażowane teksty, o których Walter Chełstowski, podczas finału Jarocińskich Rytmów Młodych powiedział: “ważny przekaz”. Od lat bawią się formą i treścią. Muzycznie wykraczają poza gatunki, oscylują jednak wokół elektroniki z żywymi instrumentami.

“Trzymaj się” to czwarty krążek w dorobku grupy Na Tak, który ukazał się 13 maja 2022.

*****

Już 28.09 ten jak i poprzednie single będzie można usłyszeć na żywo w warszawskim klubie Chmury. Koncert będzie wspierał kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ.

Dołącz do wydarzenia: koncert Na Tak w Warszawie.

KUP BILET: https://goout.net/pl/na-tak/szallbu/

 

“Chcielibyśmy, żeby polski rynek muzyczny był bardziej otwarty na inność” – Na Tak [WYWIAD]

Leave a Reply