Marek Niedzielski debiutuje albumem “Aby do wiosny”!

“Aby do wiosny” to debiutancki album Marka Niedzielskiego, który został nagrany z Wują HZG i Fryderykiem Szulgitem. Jako zespół tworzą muzykę indie-popową, neo-soulową opartą o ciekawe harmonie i wyjątkowe melodie.

Wiosna to początek, początek to ekscytacja, a ekscytacja jest fajna. Ta płyta to jej zapis, aby można było sobie posłuchać i do niej wrócić. Debiutancki krążek został nagrany razem z Wują HZG i Fryderykiem Szulgitem. Nie brakuje na nim rozstrojonych gitar, oldschoolowych brzmień, mocnego basu i bębnów, a szczególnie niesztampowych harmonii i melodii. Temu wszystkiemu towarzyszy, jak zwykle w przypadku Marka, bogata i intrygująca warstwa liryczna.

fot. Ola Bodnaruś

 

Album zawiera 13 autorskich kompozycji, wśród których znajdują się single: “To samo”, “Idę bawić”, “Bierz co chcesz”, które wybrzmiewają głośno na serwisach streamingowych i radiowych listach.

*****

Marek Niedzielski to nazwa własna człowieka i grupy ludzi, w której skład wchodzą: Marek Niedzielski – wokalista, bębniarz, tekściarz, Wuja HZG (Paweł Stachowiak) – producent, basista, Fryderyk Szulgit – gitarzysta, kompozytor, grafik.

Tworzą muzykę indie-popową, neo-soulową opartą o ciekawe harmonie i wyjątkowe melodie. Najchętniej używają rozstrojonych, oldschoolowych instrumentów i nowoczesnych zabiegów produkcyjnych. Wciąż poszukują i odkrywają nowe sposoby na przekazanie skomplikowanych emocji prostymi dźwiękami. Na ich koncertach liczy się luz i beztroska jakby na na placu zabaw.

Marek ma na koncie wiele singli, dwie EP-ki, oraz debiutancką płytę długogrającą pt. “Aby do wiosny”, która wybrzmiewa głośno w serwisach streamingowych i radiowych listach.  

 

fot. Ola Bodnaruś / oprawa graficzna Fryderyk Szulgit

Leave a Reply