TUGA prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Smutne oczy”!

“Smutne oczy” to autorski utwór poznańskiego zespołu TUGA. Do nowego, jakże porywającego singla powstał teledysk.

Klip do utworu “Smutne oczy” powstawał ponad rok, ale głównie ze względu na poziom skomplikowania montażu i animacji dopiero teraz doczekał się swojej premiery.

TUGA to piątka przyjaciół z Poznania, którzy robią to, co lubią i lubią to, co robią. Teatralność i improwizacja tworzą ich drugie „JA”, co sprawia, że koncerty są indywidualnym wydarzeniem dla każdego widza. Miks różnych inspiracji i osobowości spowodował, że nazywają ich na mieście „nową falą polskiego big-beatu”, a oni się z tym nie kłócą. Poznali się na jam sessions. W 2020 roku oficjalnie zaczęli tworzyć w tym składzie, a w 2021 roku wydali trzy pełne koncerty live na YouTube.

fot. Agata Gołębiewska

Nagrywają się samodzielnie, w przyszłych miesiącach można spodziewać się więcej singli, o których będą informować. Mają za sobą występy na festiwalu FAMA, gdzie oprócz swojego koncertu zagrali też na koncercie finałowym “Dzika Rzecz” – polska muzyka transformacji, gdzie wykonali własne interpretacje utworów “Spalam się” z repertuaru Kazika oraz “Gin gi lob” zespołu Tie Break.

*****

Skład zespołu TUGA:
Bartosz Knapiński – gitary, głos
Jędrzej Kaniewski – bass
Jacek Sienkiewicz – perkusja, SPD
Jan Stachowiak – puzon
Maciej Dorna – trąbka

 

fot. Agata Gołębiewska

Leave a Reply