“Pilnuj oczu” Stanisława Soyki w remiksie DJ Yantimera

Tekst Jacka Cygana, wyjątkowe harmonie i sposób zaśpiewania przez Stanisława Soykę, sprawiają że „Pilnuj oczu” znalazło zainteresowanie DJ Yantimera.

W oryginale ta piosenka to fortepian i śpiew. Yantimer dodał gitary i elementy perkusyjne, zachowując jednak dosyć kameralny charakter utworu. Dzięki charakterystycznej linii gitary basowej, remiks uzyskał posmak muzyki afro i blues, z kolei partia gitary elektrycznej przywołuje na myśl brzmienie Carlosa Santany.

fot. materiały promocyjne

Wraz z drugim remiksem utworu „Stwardnieje ci łza” Andrzeja Zauchy i Anawa, tworzą wspólnie projekt „OCZY”. Choć utwory pochodzą z różnych okresów (lata 70. i 80), łączy je podobne podejście do wrażliwości muzycznej, wokalnej i tekstowej. Oba remiksy stanowią całość, połączoną w parę muzycznych oczu i uszu. Dawna energia piosenki poetyckiej spotyka tu współczesne brzmienia: afro, blues, house, chill-out i muzykę brazylijską.

Yantimer (Janek Taraszkiewicz) – DJ działający nieprzerwanie od 1999 roku. Oprócz imprez krajowych, wystąpił także m.in. w Brazylii, Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Dublinie, Brukseli, Sarajewie i w wielu innych miejscach. Prezentowany przez niego styl DJ-ski to brzmienia house i funk zmiksowane z muzyką etniczną. Działa również jako producent muzyczny. Od 2020 roku wydał 3 EP-ki, bazujące na klasycznym brzmieniu house, zmiksowanym z wpływami afro & latin.

 

Leave a Reply