Patrycja Markowska i Robert Gawliński w utworze “Aż do rana”

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej – „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale singiel doczekał się właśnie radiowej wersji oraz klipu.

Słyszymy niezwykle melodyjny refren, romantyczny tekst autorstwa Partycji i Roberta i jedne z najbardziej charakterystycznych wokali na polskiej scenie muzycznej. Skąd pomysł na ten duet?

fot. materiały promocyjne

„Mój kochany Lennon (tak nazywam Roberta), zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę jego kawałek na nową płytę. Jestem jego wielką fanką, więc na początku wręcz wstydziłam się z nim rozmawiać (śmiech), ale bardzo szybko przełamaliśmy lody. Zaproponowałam Robertowi, abyśmy razem napisali tekst i razem zaśpiewali. Uwielbiam takie bezpretensjonalne, ponadczasowe utwory bez napinki, a ten duet to spełnienie mojego skrytego marzenia!” – komentuje Patrycja.

Patrycja miała okazję nie raz stanąć z Robertem na scenie, ale artyści spotykają się też poza nią. Z takich właśnie spotkań powstał materiał do liryc video.

Producentami muzycznymi piosenki na płycie jest Mariusz Obijalski i Maciej Wasio, którzy nadali jej balladowy, beatlesowski charakter. Wersję radiową stworzył Marcin Limek i zdecydowanie różni się ona od oryginalnej wersji. Jest folkowo, letnio i hippisowsko. Autorem muzyki jest Robert Gawliński i Mariusz Obijalski.

Leave a Reply