Michał Szpak zdobywcą Bursztynowego Słowika 2022

Utwór „24na7″ to kolejna odsłona niezależnej drogi artystycznej Michała i zapowiedź nowej płyty. Artysta tą piosenką podbił serca publiczności Festiwalu Top Of The Top Sopot 2022, zdobywając prestiżowego Bursztynowego Słowika.

Michał Szpak już od 11 lat konsekwentnie podąża swoją buntowniczą drogą. Gdy jego kariera sceniczna w ostatnich latach nabrała tempa, zamiast odcinać kupony od sławy, odkrył przed publicznością swoje nowe wcielenie i wreszcie, jak mówi, „czuje się w pełni sobą“.

fot. materiały prasowe

Utwór „24na7” to kolejna po „Hiobie“, „Halo Wodospad” i wydanym w ostatni weekend „(mrok) Warszawiance” opowieść o odrzuceniu przeciętności i poprawności wizerunkowej,  o wolności wyborów, prawdzie i odwadze. Michał Szpak zintegrował w nich swoje wizerunkowe szaleństwo z muzyczną ekstrawagancją i nowym podejściem do twórczości. „24na7” to też pierwsza piosenka, w której artysta mówi szczerze o miłości i odwadze do tego by ją wyrażać. Sam odbierając nagrodę skomentował: “ludzie zagłosowali właśnie na odwagę”.

Utwory, w tym wyróżniony Bursztynowym Słowikiem „24na7“, znajdą się na nadchodzącej płycie Michała Szpaka „Nadwiślański Mrok” wydanej przez Follow The Step. Album będzie muzycznym i wizualnym autoportretem oraz właściwym debiutem artysty, wyczekiwanym przez niego samego. Materiał przedpremierowo można było wysłuchać w trakcie występu Michała Szpaka  na FEST Festival.

 

Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Leave a Reply