Łukasz Targosz z soundtrackiem do filmu “My Neighbor Adolf”

4 sierpnia w szwajcarskim mieście Locarno podczas Locarno Film Festival odbyła się premiera tragikomedii „My Neighbor Adolf” („Mój sąsiad Adolf”). Równocześnie z ukazaniem się filmu, do streamingów trafił soundtrack, którego autorem jest Łukasz Targosz.

Reżyserem filmu „My Neighbor Adolf” jest pochodzący z Izralea – Leon Prudovsky. Razem z Dmitrim Malinskym napisał również scenariusz. Za produkcję odpowiedzialne jest izraelskie studio 2-team Productions oraz polskie studio Film Produkcja. Reżyser w rozmowie z portalem „Variety” opisuje swoje dzieło: Mamy tu ironiczny i tragiczny, niekonwencjonalny humor typowy dla żydowskiego świata przed Holocaustem. Opowieść balansuje na granicy smutku i śmieszności, realizmu i absurdu, mądrej delikatności i groteskowej dosadności.

fot. materiały prasowe

Równocześnie z premierą filmu, do serwisów streamingowych trafił soundtrack, którego autorem jest Łukasz Targosz.

Już  po obejrzeniu pierwszej wersji filmu wiedziałem, że muszę nauczyć nuty podążać po cienkiej czerwonej linii stanowiącej granicę pomiędzy komedią i dramatem. Muzyka, którą chciałem napisać musiała być wzruszająca a zarazem zdystansowana. Z założenia zabawna a jednocześnie skłaniająca do refleksji.  – dodaje kompozytor.

Łukasz to jeden z najbardziej docenionych polskich kompozytorów filmowych swojego pokolenia. Laureat Fryderyka za muzykę do serialu „Wataha” oraz autor blisko 80 soundtracków do różnych gatunków filmów i seriali. Nominowany i nagradzany na wielu festiwalach filmowych.

 

Leave a Reply