Synth Esthetics feat. Nali Roka z energetycznym utworem “Lucid Dream” [RECENZJA]

“Lucid Dream” to kolejna zapowiedź debiutanckiego albumu zespołu Synth Esthetics. W tym jakże energetycznym, ale wyraźnie określającym już styl muzyczny utworze pojawiła się gościnnie Nali Roka.

Kolejna propozycja Synth Esthetics pokazuje solidne fundamenty artystyczne oraz styl, jaki udało się zespołowi ukształtować na przestrzeni kilku miesięcy. Tak, bo trzeba to podkreślić – grupa ma wyraźnie sprofilowaną formę muzyczną, składającą się z kilku elementów. W ich nowym utworze zatytułowanym “Lucid Dream” łatwo dostrzec nawiązania do lat 80., które poprzez starannie wypracowane brzmienie syntezatorów, wypełniają przestrzeń całej kompozycji. Na pierwszy plan wysuwają się też zaznaczone z rozmachem gitary, nadające rockowego sznytu całości.

fot. materiały prasowe

Grupa pod dowodzeniem Tomasza Pieprznego potrafi wyraźnie uściślić melodykę, która niewątpliwie prowadzi całą, jakże sprawnie skonstruowaną propozycję. Ważną częścią są niemałe pokłady energetyczne, jakie udało się wyzwolić podczas tworzenia tego utworu, co bezwzględnie przekłada się na jej ostateczny odbiór. Nic nie mogłoby się jednak udać, gdyby nie intensywny wokal Nali Roki, który doskonale podkreśla pewną emocjonalność. Przestrzenny koloryt sprawił, że głos staje się dodatkową wartością, tak solidnie związaną z esencjonalnym przekazem muzycznym. To sporo niespodzianka, bo dotąd Synth Esthetics kojarzył się z wokalistką Brigittą Wierzbik. Tym razem jednak zespół postawił na nową dla tego projektu postać, która poprzez zaangażowanie nie tylko dobrze odnalazła się w syntezatorowym rocku, ale oddała też fragment własnej wrażliwości. Dzięki temu nie czujemy dysonansu pomiędzy osobowością, a jakże dobrze wyważoną w tym przypadku produkcją muzyczną. Zespół ma bardzo przejrzyście zobrazowany pomysł na własną twórczość i miejmy nadzieję, że wkrótce zaskoczy nas całym albumem, który będzie dojrzałym dopełnieniem ich dotychczasowych poczynań artystycznych.

*****

Zapraszamy do sprawdzenia nowego numeru Synth Esthetics we współpracy ze wspaniałą Nali Roka z zespołu Szum Drzew. Dajcie głośno 🤟” – Tomasz Pieprzny

“Nazywamy się Synth Esthetics, jesteśmy zespołem z Jaworzna w składzie: Brigitta Wierzbik (wokal) i Tomasz Pieprzny (instrumental) i gramy syntezatorowego rocka.”

Brigitta Wierzbik to znana w Jaworznie wokalistka, występując często w Teatrze Sztuk, który uważa za szczególnie ciepłe miejsce. Współpracowała z zespołem Zipnotics. W 2019 roku zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu Jeremiego Przybory  “Niebywalencja”. Brała udział w koncercie pod tytułem “Pomyśl o mnie” z piosenkami Anny German. Synth Esthetics to jej nowy rozdział w życiu artystycznym.

Nali Roka to Karolina Drewnik. Współzałożycielka i dyrygentka chóru Gospel Lauders, wokalistka, wiolonczelistka i kompozytorka. Na swoim koncie ma współpracę z Sarsą czy Dawidem Kwiatkowskim. Oprócz muzyki tworzy programy rozrywkowe i muzyczne. Na co dzień współpracuje z zespołem Szum Drzew.

 

Leave a Reply