ARS LATRANS Orchestra prezentuje nowy singiel – “Po co ten look?”

“Po co ten look?” to drugi singiel promujący nadchodzącą płytę projektu ARS LATRANS Orchestra. Utwór jest dialogiem dwojga kochanków.

Z początku wspominają pierwsze wspólne chwile, pełne namiętności i miłości, jednak z czasem przyznają, że ich uczucie przerodziło się w odrazę. Są zmęczeni sobą nawzajem, gardzą sobą, szukają powodu do rozstania, nie chcą być dłużej razem, a mimo wszystko wciąż tkwią w tej skomplikowanej relacji…

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny tworzony specjalnie na interdyscyplinarny festiwal sztuki organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Każdego roku kolektyw zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków, którzy wspólnie komponują utwory inspirowane tematem festiwalu.

fot. materiały prasowe

W tym roku artyści zainspirowani duchem lat 2000, stworzyli mieniące się kolorami muzyczne arcydzieło, któremu przez pryzmat przeszłości nadali łatkę teraźniejszości, by razem ze słuchaczami móc na nowo przeżyć ten niezapomniany i szalony czas.

W składzie Orkiestry usłyszymy między innymi takich wykonawców jak: runforrest (Grzegorz Wardęga), Odet (Aleksandra Dąbrowska), dybiński (Nikodem Dybiński), Gypsy and the Acid Queen (Kuba Jaworski), Clock Machine/kidei (Jakub Wojtas, Piotr Wykurz i Konrad Nikiel).

Muzyka stanowi pewien proces przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 00, w momencie wchodzenia w nieznane, naznaczone obawą, jak i obdarzone cudowną nadzieją na nowe lepsze jutro w nadchodzącym tysiącleciu. Spektakl muzyczny pozwoli nam zanurzyć się w otchłani wspomnień i przenieść się w czasie, by poczuć ówczesny beztroski i kiczowaty nastrój lat 2000.

Ponadto przypomni nam, że kolorowy duch drzemie w każdym z nas i że to idealna okazja, by samemu nadać mu zupełnie nowe, wyjątkowe znaczenie.

 

Leave a Reply