Zwyciężczyni XII edycji Voice of Poland Marta Burdynowicz z pierwszym singlem “Dawno powinnam”

Zwyciężczyni XII edycji Voice of Poland, Marta Burdynowicz długo kazała na siebie czekać, ale wreszcie ukazał się jej pierwszy po programie singiel zatytułowany “Dawno powinnam”.

I chociaż w tej sytuacji mogłoby się wydawać, że tytuł piosenki nawiązuje waśnie do tego czasu, to jednak Marta ma dla nas na lato zupełnie inne przesłanie.

fot. materiały prasowe

– „Dawno powinnam” to bardzo uniwersalna piosenka, dla wszystkich którzy wreszcie odkryli w sobie siłę i zdecydowali się na zmiany. – mówi nam Marta. – To najbardziej pozytywna strona końca – czyli początek nowej drogi!

Większość z nas zna Martę z telewizyjnego show, ale miłośnicy musicali wiedzą, że to nie Voice of Poland ją odkrył ją dla muzyki. Ta niezwykle skromna i pracowita wokalistka podchodzi z dystansem do popularności i po prostu robi swoje. Kazała na siebie czekać, ale nareszcie jest z prawdziwym popowym radiowym kawałkiem idealnym na lato i zapowiada, że następny już niebawem.

Co warto wiedzieć o Marcie Burdynowicz?
Marta jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego, specjalizacji – musical. To aktorka teatralna, filmowa, a także dubbingowa. Laureatka wielu konkursów piosenki, a także solistka koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams, Festiwali Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie.

Gdzie można zobaczyć i posłuchać Marty?
Na ekrany kin trafił właśnie film Piotra Trzaskalskiego „Na chwilę, na zawsze” z Pawłem Domagałą i Olafem Lubaszenko w rolach głównych. Marta gra tam siostrę Teresą i śpiewa.

Wokal Marty będzie można usłyszeć jeszcze w lipcu na Festiwalu im. Pawła Królikowskiego w Kudowie Zdroju, w sierpniu na Festiwalu Carpathia w repertuarze Anny Jantar, na Festiwali Kultury Alternatywnej w Częstochowie oraz na Festiwali Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie.

A już od września Marta wraca na deski teatrów: Teatr Muzyczny ROMA „Wersja koncertowa musicalu Piloci”, Teatr Muzyczny w Gdyni „Mistrz i Małgorzata” oraz „Hairspray”. Teatr RAMPA w Warszawie „Rapsodia z Demonem”, Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie „Dla Ciebie Śpiewałem” – spektakl muzyczny z piosenkami Bodo, Odronki, Warszawska Opera Kameralna „Company”, Teatr Muzyczny w Poznaniu „Zakonnica w Przebraniu” oraz „Kombinat” – musical z muzyką zespołu Republika, Teatr Muzyczny w Łodzi „Madagaskar: Musicalowa Przygoda”.

 

Leave a Reply