Duet KiM prezentuje debiutancki singiel “Może”

Utwór „Może” to pierwszy singiel zespołu KiM, który tworzą Edyta Chrzanowska (Scary’n’Eddie) oraz Jacek Chrzanowski (Dezerter, Hey, Dawid Podsiadło).

Na początku jak w każdej zwyczajnie niezwyczajnej historii było spotkanie. Spotkanie dwóch pokrewnych a jednocześnie niezwykle różnych światów – kobiecego i męskiego. A gdy męski zbierał i układał (a nawet upychał) w sobie doświadczenia z tego spotkania, kobiecy intuicyjnie zapisywał je na czystych kartach notatnika w bordowej, twardej oprawie.

Powstało z tego spotkania morze OPOWIEŚCI, a z czasem owe OPOWIEŚCI zostały ubrane w MELODIE z pogranicza popu, elektroniki oraz alternatywy i tak powstał, zrodzony z perypetii damsko-męskich, zespół Kobiety i Mężczyzny, KiM.

fot. materiały prasowe

KiM to opowieść o relacji z drugim odrębnym człowiekiem, pełna emocji, rozczarowań i wreszcie nadziei. Ciepło wokali, i ich treść przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami instrumentarium tworząc spójną całość, którą słuchacz całkiem ochoczo nastawi w trybie REPEAT.

KiM tworzą Edyta Chrzanowska (Scary’n’Eddie) oraz Jacek Chrzanowski (Dezerter, Hey, Dawid Podsiadło). Edyta odpowiada w KiM-ie za odrobinę kobiecego pokomplikowania (teksty) oraz kompozycje wokalu. Jacek jest kompozytorem, aranżerem, a także instrumentalistą.

Zespół KiM o singlu „Może”: 

 „Może” w pierwotnej wersji było mroczne. Pierwsza wersja piosenki była rockowa, w dużo niższej tonacji i miała naprawdę niewiele wspólnego z wersją, którą finalnie wybraliśmy na nasz singiel. 

Wystarczyła jednak odrobina nośnego refrenu (który pojawił się co najmniej dwa lata po pierwszych spotkaniach z kompozycją zwrotek) i jeden wesoły producent- abyśmy wskoczyli na nowe, nieznane tory. 

Każdy słuchacz odbiera muzykę bardzo indywidualnie i dlatego nie będziemy nikomu narzucać naszej interpretacji. Tym bardziej, że nawet w naszym niewielkim tandemie mamy ich dwie i to bardzo różne:) 

Produkcję KiM zawdzięcza Pawłowi Krawczykowi (Ahimsa, Hey, Anieli). Mastering natomiast zapewnił Jarosław Yaro Płocica (Yaro, Kasia Klich, Reni Jusis).

Nagrań dokonano w małym, prywatnym studyjku na Mińskiej 26 w Warszawie oraz w studiu im. Kazimierza Dejny (w realu- studio Pawła Krawczyka) w Piasecznie w latach 2020-2022.

22.07.2022 premiera ich pierwszego w historii singla „Może”, premiera płyty najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

 

Leave a Reply