Natalia Szczypuła prezentuje nowy utwór “Teraz i tu” [RECENZJA]

“Teraz i tu” to nowy utwór, który jest oficjalną zapowiedzią debiutanckiego albumu Natalii Szczypuły. Debiutancka płyta ukaże się 22 września pod naszym patronatem medialnym.

Ale ta piosenka ma cudowne flow! “Teraz i tu” to kolejna propozycja Natalii Szczypuły, która potwierdza jej zaangażowanie i pomysł na własną twórczość. Pokazuje też szerokie horyzonty artystyczne, gdyż nowy singiel, to jeszcze inna energia, wzbogacający w pewnym sensie muzyczne zapatrywania wokalistki. Sama kompozycja osadzona została w klasycznym R’n’B, ale z mocno współczesnym akcentem produkcyjnym (produkcja muzyczna – Łukasz Bzowski). Dużą zaletą tej piosenki jest umiejętne uwypuklenie melodyki, pogłębiającej jej klimat. Przy okazji ukazuje głęboką symbiozę brzmienia z dojrzale prezentującym się wokalem.

fot. materiały prasowe

Tutaj należy po raz kolejny podkreślić, że mamy do czynienia z ogromną świadomością wykonawczą, która przenika się z nienatarczywym podejściem do samej materii muzycznej. Natalia to artystka świadoma, wiedząca, czego chce i w jaki sposób chce to zaprezentować.

W przypadku takich utworów niebezpieczeństwem jest chęć pokazania zbyt wiele, przejaskrawiając wykonanie zbyt wieloma ozdobnikami. Tutaj również takie się pojawiają, ale są one wysmakowane i nie powodują przerysowania całości nadmierne ekspansywną interpretacją. Dlatego można mówić o odpowiednim wyważeniu wszystkich proporcji związanych z piosenką “Teraz i tu”. I oczywiście znów należy podkreślić szlachetność, która jest już nieodłącznym elementem wszystkich propozycji Natalii Szczypuły. Z niecierpliwością czekamy na cały album artystki, bo może się okazać, że będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku. 

*****

Najnowszy singiel Natalii Szczypuły to utwór w klimacie dobrego, klasycznego R’n’B i soulu. Za produkcję piosenki odpowiada wybitny pianista, aranżer i producent – Łukasz Bzowski. Razem z Natalią stworzył utwór bujający od pierwszych dźwięków, hipnotyzujący ciepłymi brzmieniami, wprowadzający w soulowy trans. Cechą charakterystyczną utworów Natalii są powtarzające się motywy – zapamiętywalne melodie, które zostają w głowie długo po wysłuchaniu piosenki. “Teraz i tu” także opiera się na soulowej frazie, która wzbogaca piosenkę i nadaje jej charakteru.

Utwór opowiada o miłości, tekstem nawiązując do rytmicznego, groovowego charakteru piosenki – przyspieszony puls, bijące gęściej serce, pulsujący rytm.

Towarzyszący piosence teledysk, to dzieło Bartka Kochanka (DJ BRK) i Kasi Kochanek. Klip podobnie jak piosenka hipnotyzuje kolorami, ruchami, kadrami.

*****

„Utwór powstał spontanicznie i nagle siadłam przy pianinie, a spod palców zaczęły płynąć akordy. Tekstu szukałam długo, początkowo zwrotki brzmiały zupełnie inaczej, a refren roboczo śpiewałam po angielsku. Dopiero gdy Łukasz nadał piosence ten soulowy kształt, przyszły do mnie odpowiednie słowa. Piosenka ma otulać, bujać i koić. Mam nadzieję, że właśnie w taki sposób zadziała na słuchaczy” – Natalia Szczypuła

*****

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka The Voice of Poland w 2020 roku, zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021.

Wokalistka soulowa, popowa, jazzowa. W swojej muzyce  łączy ze sobą różnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości. 

Studiowała wokalistykę na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii. Od lat aktywnie uczestniczy we wrocławskim oraz ogólnopolskim świecie artystycznym, występując w klubach muzycznych i wielu instytucjach kulturalnych (Narodowe Forum Muzyki, Filharmonii Dolnośląskiej, itp.). Usłyszeć ją można także na muzycznych festiwalach w całej Polsce: Vertigo Summer Jazz Festival, Vertigo Summer Blues Festival, Craft Open Wrocław, Sącz Jazz Festival, czy wspomniany wcześniej Ladies Jazz Festival Gdynia.

Koncertuje również za granicą, np. w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.), w 2019 roku koncertowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert“, gdzie u boku Natalii Grosiak (Mikromusic) wykonała utwory z polskich gier komputerowych.

Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli “Siostra i Cień”, “Café Panique”, “Dryl” oraz filmu “Błoto” (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie.

*****

Singiel “Teraz i tu” zapowiada płytę artystki, której premiera zapowiedziana jest na 22 września 2022 roku i ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

Słuchaj utworu “Teraz i tu” w serwisach cyfrowych: https://ingrv.es/teraz-i-tu-ct1-x

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Natalia Szczypuła prezentuje nowy utwór “Teraz i tu” [RECENZJA]”

Leave a Reply