Przemysław Kupidura i Magdalena Gołębiowska z albumem EP “Lustra”

“Lustra” to premierowy mini album kompozytora i instrumentalisty – Przemysława Kupidury, który został nagrany z wokalistką Magdaleną Gołębiowską. EP-ka jest dostępna we wszystkich serwisach cyfrowych od 19 lipca.

fot. Paulina Jagiełło (okładka albumu)

“Piosenki są jak zwierciadła, w których odbijają się nasze emocje. Im dłużej się w nie wpatrujemy, tym więcej szczegółów – niezauważalnych na co dzień – jesteśmy w stanie dostrzec. Wsłuchując się w nie niespiesznie, pozwalamy sobie na czułą autorefleksję… O tym właśnie opowiadamy – razem z Magdaleną Gołębiowską na naszym minialbumie – “Lustra”.

Tak jak nasze lustrzane odbicie zmienia się na przestrzeni lat, tak i te utwory powstawały w różnym czasie – stając się w pewnym sensie mini-pamiętnikiem naszych przeżyć, emocji oraz doświadczeń. Dzielę się nimi dzisiaj z Wami, mając nadzieję, że i wy znajdziecie w nich cząstkę siebie…”. – Przemysław Kupidura

*****

Przemysław Kupidura – kompozytor, muzyk, wokalista.  Urodzony 19 czerwca 1977 roku w Gdyni. Profesor Politechniki Warszawskiej, absolwent PW i Sorbony. W swej pracy naukowej zajmuje się zdjęciami satelitarnymi, morfologią matematyczną i sztuczną inteligencją. Jest ekspertem Polskiej Agencji Kosmicznej, współpracuje także z Europejską Agencją Kosmiczną. Autor trzech  książek naukowych, m.in. „Morfologia matematyczna w teledetekcji” (książka ta posłużyła  – poza wiedzą Autora – do stworzenia przez Igora Krenza wystawy pod tym samym tytułem). Maratończyk i ultramaratończyk (dwa razy ukończył bieg na 100 km).

Nawet nie pamiętam, kiedy do mojego życia wkroczyła muzyka. Śpiewałem od zawsze. Chwilę po tym “od zawsze” zaczęła się przygoda z gitarą, następnie kwartet wokalny (świetna szkoła harmonii), a jeszcze później zespół rockowy, w którym na poważnie zająłem się pisaniem piosenek. Tak odnalazłem swoją prawdziwą pasję – komponowanie.

Lubię współtworzenie z innymi artystami, nie tylko muzykami. Chętnie zapraszam do współpracy plastyków, swoją muzyką dając im inspirację i przestrzeń do artystycznej ekspresji”. – jak informuje artysta.

 Ma w swoim dorobku kilka autorskich albumów, których jest kompozytorem i wykonawcą, m.in. cykl miniatur fortepianowych Scènes inachevées  – vol. 1,2,3 – czyli Sceny niedokończone”.

Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka. Absolwentka Konserwatorium Muzycznego w Amsterdamie. Wokalistka o aksamitnej barwie głosu i wyjątkowej wrażliwości muzycznej. Dzięki swojej otwartości na nowe doświadczenia i zamiłowaniu do podróży, pielęgnuje międzynarodową perspektywę swojej twórczości, inspirując się tradycjami muzycznymi z całego świata. Artystka wystąpiła na wielu scenach międzynarodowych. Od trzech lat kieruje katedrą śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach.

*****

Album “Lustra” dostępny jest w serwisach cyfrowych.

fot. Paulina Jagiełło

Leave a Reply