Mrozu i Jan-Rapowanie we wspólnym utworze “Dym”

Do sieci trafił “Dym” – utwór będący efektem współpracy Mroza z Janem Rapowanie. Singiel powstał w ramach muzycznego projektu Welcome Sessions, którego finałem będzie cykl letnich koncertów.

Rok 2022 dla obydwu Panów – zdecydowanie można uznać za udany. “Złote Bloki” Mroza, która uzyskała już status Złotej Płyty oraz “Bufor” Jana-Rapowanie, to świetnie przyjęte albumy, które uplasowały ich w topie tegorocznych premier. Artyści nie osiedli jednak na laurach, tylko poszukiwali nowych wyzwań. Efektem tej współpracy jest wspólny utwór “Dym”.

fot. materiały promocyjne

Do tej niespodziewanej współpracy doszło w dość niekonwencjonalny sposób: “Zobaczyłem na stories Janka, który rapuje do mojej piosenki Złoto, śpiewanej przez kapelę na ulicy. To był impuls, od którego zaczęła się nasza kolaboracja w ramach Always Welcome. We wspólnym utworze łączymy dwa różne światy, bluesa i starego rock-and-rolla z rapem. To współpraca, w której nikt się nie zamyka na odmienność, a jest poszanowanie stylu i muzyki drugiego artysty. Chcemy się też podzielić tym doświadczeniem z fanami, stąd pomysł, żeby zaprosić ich do udziału w teledysku” – mówi Mrozu.

Jan-Rapowanie także docenia możliwość współpracy z artystą spoza swojego kręgu muzycznego: “Doświadczenie współpracy z innym artystą jest dla mnie zawsze bardzo cenne, zwłaszcza z kimś spoza świata, w którym się poruszam. Tu ważna jest sztuka kompromisu i bawienia się kontrastami. Łącząc różne gatunki, chcemy dać dużo dobrej muzyki, a przy tym stworzyć coś świeżego, gdzie będzie miejsce na każdego z nas” – komentuje Jan-Rapowanie.

 

Leave a Reply