“Lepszy model 2022”? Nowa wersja przeboju Kasi Klich

20 lat po debiucie Kasia Klich zdecydowała się nagrać nową wersję swojego największego przeboju. Tym razem “Lepszy model” został nagrany z gościnnym udziałem Ryfy Ri.

Oryginalnie utwór “Lepszy model” pochodzi z debiutanckiej płyty Kasi Klich, która ukazała się w 2002 roku. Muzyka powstała we współpracy z Yarem (Jarosławem Płocicą).

fot. materiały promocyjne

Kasia Klich zniknęła w ostatnich latach z mediów, ale wciąż tworzy autorskie kompozycje, którymi dzieli się ze swoimi fanami w sieci. Ponoć materiał na nowy album wokalistki jest już gotowy, trwają jedynie rozmowy z wydawcą.

Pochodząca z Poznania absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach pierwszych sił w branży muzycznej próbowała już w latach 90-tych. Swojego głosu Kasia Klich użyczała między innymi zespołowi Pod Budą, YAK! czy Krzysztofowi „K.A.S.A.” Kasowskiemu, dla którego śpiewała w chórkach.

Wokalista stworzyła także projekt Stubbornly Absent, nagrywając album “Commemoration – A Tribute to Wisława Szymborska”, która jest wyjątkową propozycją artystyczną. To pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną w języku angielskim.

Do niecodziennego wydarzenia doszło, kiedy to Kasia Klich i Jarosław Yaro Płocica zdecydowali się wykorzystać wiersze w takiej formie, tworząc piosenki i prezentując je jako Stubbornly Absent. Projekt niszowy, który uporczywie był pomijany przez media, stał się wyznacznikiem czegoś niezwykle wartościowego.

 

 

Koncert Stubbornly Absent 18/11/2017

Leave a Reply