Druga solowa odsłona Natalii Grosiak. Posłuchaj utworu “Chyba będę święta”

Natalia Grosiak do tej pory związana z wrocławskim zespołem Mikromusic przygotowuje się do wydania solowej płyty. „Chyba będę święta” to jej druga piosenka z tego albumu.

Nowy kawałek Natalii Grosiak powstał w zaciszu domowym. Wokalistka jest równocześnie autorką tekstu i muzyki utworu. W nagraniu usłyszymy gitarę i ukulele, które tworzą niezwykle kameralny klimat jednej z piosenek opowiadających o skomplikowanej naturze kobiety.

Od wieków byłyśmy tresowane do bycia potrzebnymi, wspierającymi, dającymi i miałyśmy się poświęcać. I tak przez lata wyrosłyśmy na święte cierpiętnice. Więc może czas zająć się czymś innym? Może sobą?” – opowiada Natalia Grosiak.

fot. materiały prasowe

Natalia Grosiak to polska wokalistka i piosenkarka. Urodziła się w Bielawie, ale od lat związana jest z Wrocławiem, gdzie ukończyła Wydział Prawa oraz Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Dużą popularnością cieszyły się m.in. jej występy w Teatrze Muzycznym Capitol. Jest współzałożycielką i wokalistką popularnego zespołu Mikromusic, z którym tworzy od 2002 roku. Obecnie pracuje nad solową płytą. W czerwcu ukazał się pierwszy teledysk z nowego krążka “Damian” będący swego rodzaju hołdem dla irlandzkiego muzyka i kompozytora Damiena Rice’a.

 

Natalia Grosiak z Mikromusic w solowym projekcie. Posłuchaj utworu “Damian”

Leave a Reply