“Pieśń ostatnia” Kory w wykonaniu Kayah

Utwór „Pieśń ostatnia” stanowi klamrę, którą na płycie „Pieśni współczesne” MIUOSHA i Zespołu Śląsk otwiera „Pieśń pierwsza”. W oryginale utwór śpiewała Kora, a podczas koncertów w ramach trasy – KAYAH.

Zapis tego wykonania już teraz można zobaczyć w najnowszym klipie promującym album „Pieśni współczesne live at Cavatina Hall“. Premiera krążka w serwisach streamingowych zaplanowana jest na 17 czerwca, a w sklepach – na 24 czerwca. Dodatkowo, 27 czerwca wystartuje sprzedaż biletów na kolejne koncerty w ramach projektu MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne”.

fot. Marek Kowalski

Pieśń ostatnia” to „Wolno, wolno płyną łodzie” z nową muzyką. Był to ostatni utwór wykonany przez Korę na żywo przed publicznością, choć pierwotnie uważano, że było to „Się ściemnia”. Jakość zapisu nie pozwoliła jednak na użycie tego materiału na krążku i wtedy właśnie okazało się, że udało się wykorzystać ten naprawdę ostatni. – Mam poczucie, że na albumie udało nam się stworzyć coś, co powstało między światami – mówi MIUOSH. – Jestem bardzo wdzięczny Kamilowi Sipowiczowi i dzieciom Kory za obdarzenie mnie zaufaniem i otwarcie na współpracę. Dzięki temu „Pieśń ostatnia” ma bardzo symboliczny wymiar – jest nie tylko klamrą zamykającą całą płytę, ale stanowi także zapis ostatniego wykonania Kory – dodaje MIUOSH. Na koncertach w ramach trasy „Pieśni Współczesne” utwór ten brawurowo śpiewa KAYAH. Już teraz można zobaczyć teledysk prezentujący koncertowy zapis „Pieśni ostatniej”.

Pierwszy w Polsce album w technologii Dolby Atmos

„Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” będzie pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych na świecie zapisem koncertowym zrealizowanym w technologii Dolby Atmos. Album oprócz muzyki będzie zawierać również dostęp on-line do materiałów dodatkowych w postaci cyfrowej, m.in. do filmu koncertowego ukazującego kulisy prac nad produkcją tego wydarzenia oraz zapis video koncertów, które odbyły się w nowo otwartej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku-Białej.

 

Leave a Reply