Michał Sławecki i Marcin Nierubiec z utworem “Silently”

Utwór “Silently” zapowiada wyjątkowy projekt, składający się z 10 pieśni skomponowanych przez Marcina Nierubca do wierszy Jamesa Joyce’a. Wykonawcą jest wybitny kontratenor – Michał Sławecki.

Teledysk do utworu “Silently” jest zapowiedzią premierowego cyklu 10 pieśni skomponowanych przez Marcina Nierubca do słów wierszy Jamesa Joyce’a.
Ich wykonawcą jest jeden z najzdolniejszych śpiewaków młodego pokolenia, który występował z sukcesami w Polsce, na Litwie, Łotwie, Malcie, Francji, Japonii, Niemczech, Grecji, Austrii, Południowej Afryce, Serbii i Kazachstanie. Towarzyszy mu kwartet smyczkowy Splot Quartet, który tworzą Kornelia Grądzka, Karolina Gutowska, Agnieszka Podłucka i Dobrawa Czocher – artystka prestiżowej wytwórni Deutsche Grammophon oraz pianistka Natalia Czekała.

fot. Oliwia Kozłowska

Kompozytorem pieśni jest Marcin Nierubiec znany ze współpracy z najbardziej znanymi gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej, a także twórca muzyki do poezji K.K. Baczyńskiego i utworów instrumentalnych.

*****

Nastrojowy i nostalgiczny teledysk jest autorstwa Tadeusza Kabicza, a autorem zdjęć jest Marcin Szołtysek. Patronem teledysku jest Ambasada Irlandii. Utwór będzie promowany we wszystkich Ambasadach Irlandii na całym świecie 16 czerwca br. z okazji tzw. Bloom’s Day, czyli bohatera powieści Ulyssesa Joyce`a. Oficjalna prapremiera wideoklipu i pieśni odbędzie się na obchodach “Bloomsday” w Teatrze Polskim 14 czerwca w Warszawie.

“Silently to dla mnie utwór, dzięki któremu odbywam podróż w nieznane i nieodkryte przeze mnie dotychczas. To utwór, dzięki któremu patrzę mocno w głąb siebie i który uruchamia nowe pokłady wrażliwości, które z pewnością wykorzystam w muzyce klasycznej.” – mówi Michał Sławecki

 

Leave a Reply