Zosia prezentuje nowy utwór “Będę Cię kochać” [RECENZJA]

“Będę Cię kochać” to drugi singiel Zosi, który powstał w wyniku współpracy wokalistki z gitarzystą Łukaszem Chylińskim. Utwór pochodzi z EPki “Zastanawiam się”, która ukaże się latem tego roku.

Niewątpliwym walorem nowej propozycji Zosi jest jej urokliwa melodyka. Wokalistka stawia na piosenkową formę, która ma być nośnikiem wyraźnie określonych emocji. “Będę Cię kochać” ujmuje więc swobodną melodyjnością, która powoduje, że utwór pozostaje z nami na dłużej. Taki bezpretensjonalny charakter sprawia także, że bez przeszkód możemy dotrzeć do wrażliwości samej artystki.

fot. materiały promocyjne

I choć nowa propozycja nie jest aż tak wytrawna i alternatywnie intrygująca jak poprzedni singiel Zosi, to wciąż posiada angażującą, przyciągającą uwagę formę, która została zbudowana na rzetelnych założeniach kompozycyjnych (współkompozytorem i producentem jest Łukasz Chyliński).

Naturalne brzmienie instrumentów przybliża nas w stronę chociażby takich zespołów jak Mikromusic (zresztą za mastering piosenki odpowiada związany z grupą Robert Szydło). Szczególnie dobrze prezentują się całkiem nośne refreny, tworzące niezwykle przyjemny klimat. A przecież sama piosenka rozwija się, nabiera pewnego rozpędu, stając się w swej wymowie czymś dogłębnie atrakcyjnym.

Nie da się ukryć, że jest w tym również ogromna doza szczerości, a także otwartości na słuchacza. Do tego dochodzą przemyślenia, które dotykają każdego z nas, a sam tekst dotyczy miłości… do samego siebie. Ona jest początkiem i końcem wszystkiego. Od niej powinniśmy zacząć uczyć się kochać innych. Tekst sam w sobie jest na tyle sprawnie napisany, że nie wzbudza w nas uczucia zakłopotania, choć nie ma w tym wielkiej finezji posługiwania się słowem. One po prostu tworzą opowieść wysnutą na podstawie własnych doświadczeń, choć ich przekaz jest bardziej uniwersalny. “Będę Cię kochać” to gustowny utwór, który nie wpisuje się w byle jaki nurt podążania za czymś przesadnie modnym. To historia będąca gdzieś z boku całego zgiełku, który nas otacza. Czasem warto się zatrzymać, by dostrzec coś zwyczajnie w swej skromności ujmującego. Czekamy więc na całą EPkę Zosi.

*****

“Premiera odbyła się w Dzień Dziecka, to nie przypadek, więc proszę Cię – utul swoje wewnętrzne dziecko, jeśli ONO tego potrzebuje, okaż mu czułość i zapewnij, że jest warte wszystkiego, nawet jeśli kiedyś wmówiono mu inaczej i powiedz mu: zawsze będę Cię kochać.

Refren piosenki to symboliczna przysięga składana samemu sobie. Dziecko jest ciekawe, kreatywne, zawsze gotowe do przygody, ma gdzieś co myślą o nim inni. Dziś proszę Cię Droga słuchaczko, drogi słuchaczu o jedno okaż sobie miłość. Nie zaniedbasz bliskich, dzieci spokojnie, czy to w ogóle możliwe skoro od lat ostatnią osobą o której myślisz – jesteś Ty? Zostawiam Cię z tą myślą.” – Zosia

ZOSIA, czyli Anna Krasnopolska pochodzi z Łodzi. Wokalistka debiutuje z autorskim materiałem skrywanym dotychczas w szufladzie. Do tej pory dała się poznać m.in. w Konkursie Radia RMF FM, gdzie sama Patrycja Markowska ciepło wypowiedziała się o coverze wykonywanym przez Zosię. W kwietniu tego roku zadebiutowała utworem “Zastanawiam się”.

*****

Muzyka: ZOSIA, Łukasz Chyliński

Słowa: Anna Krasnopolska

Produkcja/mix: Łukasz Chyliński

Perkusja: Błażej Gawliński

Mastering: Robert Szydło

 

Leave a Reply