Mrozu i Vito Bambino z klipem do numeru “Za daleko”

“Za daleko” to jedna z piosenek, która znalazła się na nowej płycie Mroza zatytułowanej “Złote bloki”. W utworze gościnnie pojawił się Vito Bambino.

„Za daleko” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, miłości i mocnych emocjach, które okraszone są nutą wspomnień. Sam Mrozu darzy tę produkcję sentymentalnym uczuciem:

Przed nami mocno koncertowe wakacje, a numer „Za daleko” z całej tracklisty „Złotych bloków” ma największy letni vibe. Tę atmosferę pełną słońca, beztroski i szaleństwa Ajgor oddał znakomicie, dodając do tego jeszcze szczyptę abstrakcyjnego humoru, który też przenika przez mój kawałek z Vito w tekście. – Mrozu

fot. Dagmara Szewczuk

Realizacji klipu zajął się Ajgor Ignacy, który swobodnie odnalazł się w tematyce i brzmieniu numeru, dzięki czemu udało się wyprodukować spójną korelację pomiędzy warstwą wizualną oraz dźwiękową.

Oniryzm pozwolił nam na odstawienie logiki na drugi plan i pójście w kierunku luźnej zabawy. Teledysk identycznie jak liryka utworu jest uniwersalny, nie ma konkretnego adresata, jest jednocześnie o przyjaźni, natchnieniu, muzie i miłości. Jest jak sen, lub przyjemne wspomnienie lata, które ma w sobie dziury, nielogiczne zwroty akcji, przepuszczone przez wyidealizowany filtr naszych wspomnień. Zdjęcia wykonał Konrad Bloch. Zależało nam na ciepłym, lekko nostalgicznym powrocie do beztroskich lat, dlatego odważyliśmy się wspólnie zadebiutować w pracy na taśmie 16mm, która pomogła nam uzyskać upragniony efekt. Warto też wspomnieć o miejscu, w którym odbyły się zdjęcia- Chałupy 6 i okolice. Mierzeja Helska okazała się rewelacyjną, bardzo plastyczną przestrzenią, która w pełni spełniła moje oczekiwania. – Ajgor Ignacy

 

Leave a Reply