„Wołanie” z udziałem KRÓLA singlem promującym „Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall”

„Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” Miuosha i Zespołu Śląsk, to wydawnictwo będące zapisem wyjątkowego koncertu zarejestrowanego podczas trasy „Pieśni współczesne”. Kolejnym singlem promującym to wydarzenie jest utwór “Wołanie” z udziałem KRÓLA.

Na jednej scenie stanęli obok siebie uznani na całym świecie artyści z Zespołu Śląsk, doskonali muzycy i wokaliści oraz sprawca całego zamieszania – MIUOSH. Teraz tamtą atmosferę będzie można poczuć we własnym domu. Album „Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” promuje kolejny już singiel – „Wołanie” z gościnnym udziałem króla. Premiera płyty została przesunięta na 17 czerwca, a sprzedaż preorderu w wersji limitowanej 2CD + Blu-Ray trwa do dnia premiery.

Pierwszy w Polsce album w technologii Dolby Atmos

fot. materiały prasowe

„Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” będzie pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych na świecie zapisem koncertowym zrealizowanym w technologii Dolby Atmos. Album oprócz muzyki będzie zawierać również dostęp on-line do materiałów dodatkowych w postaci cyfrowej, m.in. do filmu koncertowego ukazującego kulisy prac nad produkcją tego wydarzenia oraz zapis video koncertów, które odbyły się w nowo otwartej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Wydawnictwo promują single „Utopiec” z udziałem Beli Komoszyńskiej oraz opublikowany właśnie klip do piosenki „Wołanie” nagranej z królem.

„Pieśni współczesne”

MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne” to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystającą z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. MIUOSH jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie niezapominającymi o szacunku dla tradycji. Płyta „Pieśni Współczesne” pokryła się platyną i została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni Blues. W cały projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Najważniejszy projekt

Raz na milion lat dochodzi do zderzenia, swoistego błędu. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.

Ten album to ten moment – raz na milion lat.

 

 

Leave a Reply