JACEK ER & Malini Beats w utworze “Chciałem być” Krzysztofa Krawczyka [RECENZJA]

Utwór “Chciałem być” Krzysztofa Krawczyka doczekał się nowej wersji, którą zaprezentowali JACEK ER i Malini Beats. Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych.

Chciałem być” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek Krzysztofa Krawczyka, którą w nowej odsłonie zaprezentował duet JACEK ER i Malini Beats. Teraźniejsza interpretacja może wydawać się nieco zaskakująca, bo panowie zdecydowali się przenieść tę propozycję do innej przestrzeni artystycznej. Dzięki temu wydobyli przebojowy charakter, sprawiając, że utwór nabrał lekkiego klimatu, który doskonale pasuje do wakacyjnej pory roku. Czyżby szykował nam się przebój najbliższego lata?

fot. materiały prasowe

Przykładów tego, że jakaś piosenka dostawała drugie życie i istniała na nowo w świadomości słuchaczy było bardzo wiele (“Oprócz błękitnego nieba” w wykonaniu Golden Life, “Jeszcze w zielone gramy” Darii Zawiałow, “Aleja gwiazd” Matheo & Ani Karwan, czy szereg klubowych coverów Tribbsa). Może teraz będzie podobnie. Tym bardziej, że mamy do czynienia ze świetną kompozycją Roberta Gawlińskiego, która sprawiła, że ten charakterystyczny utwór jest ponadczasowy. Świeżego zabarwienia aranżacyjnego dodał Malini Beats, przenosząc piosenkę “Chciałem być” na klubowe parkiety. Bit jednak jest lekko pulsujący, przemyślany i nie ujmuje niczego pierwotnej wersji tej propozycji. Oczywiście nie każdemu musi odpowiadać taka estetyka muzyczna, jednak trzeba przyznać, że nowa wersja została zaprezentowana w należyty, w pełni profesjonalny sposób. Stąd jakościowo mamy do czynienia z czymś niezmiennie wartościowym. Do tego dochodzi interpretacja wokalna JACKA ER, który wie o czym śpiewa. Także bawcie się dobrze, mając w pamięci Krzysztofa Krawczyka jako artystę, który również nigdy nie bał się eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi.

*****

“Nasza interpretacja. W hołdzie Temu, który kochał być. Obyśmy tak być umieli wszyscy”. 

JACEK ER to pseudonim artystyczny wokalisty, songwritera i producenta muzycznego Jacka Reczyńskiego – szerszej publiczności znanego jako lider zespołu Anotherland, z którym działa nieprzerwanie od 2013 roku. Niesiony własnymi potrzebami artystycznymi oraz chęcią eksplorowania nowych dla siebie przestrzeni muzycznych, postanowił wraz z początkiem 2021 roku rozpocząć pisanie swojej autorskiej opowieści. Solowo artysta zadebiutował w lipcu 2021 roku utworem “W słońcu”. W kwietniu 2022 poznaliśmy jego kolejny singiel – “Mała Wiosna”.

Słuchaj utworu “Chciałem być” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/jacekerchcialembyc

*****

Wykonanie w oryginalne: Krzysztof Krawczyk

Tekst: Maciej Maleńczuk

Muzyka w oryginale: Robert Gawliński

 

Leave a Reply