Światłocienie prezentują nowy utwór “Ulica Szarlatanów” do wiersza K. I. Gałczyńskiego

Światłocienie to zespół wykonujący własne kompozycje do wierszy polskich poetów. Ich najnowszym singlem jest interpretacja wiersza ”Ulica Szarlatanów” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

fot. materiały prasowe

Przedstawiamy naszą interpretację wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Staraliśmy się tutaj, aby muzyka nie była tylko tłem, a raczej – przedłużeniem poezji, dalszym ciągiem. Naszym pomysłem jest wydobywanie zapomnianych utworów i nadanie im nowego życia, swoista rekonstrukcja, hołd dla twórców, jak i możliwość powiedzenia czegoś od siebie, wyzwanie, zmierzenie się z niełatwym materiałem źródłowym, wymagającym ostrożności. – jak informuje zespół Światłocienie i dodaje:

”Ulica szarlatanów” została napisana w czasie, którego już nie ma, w Krakowie, którego już nie ma, a przynajmniej – nie ma tamtego miasta będącego kosmosem Gałczyńskiego. Kraków, w którym tworzymy jest miastem innym, ale również dzisiaj można spotkać w nim szarlatanów, którzy w piwnicznych pijalniach piwa narzekają na świat oraz życie swoje i innych.

*****

Rock eklektyczny, poezja śpiewana, ramki, dużo zielonego i niebieskiego, dobra zabawa i smutek. Warpaint i Baczyński.

26 maja odbędzie się koncert zespołu w krakowskim Art Cafe Barakah.

*****

Skład zespołu:

Anna Kłycińska – wokal
Tomasz Oberc – gitara
Konrad Mikuszewski – bass
Jan Dariusz Wójcik – perkusja

 

Leave a Reply