Lubelski zespół Na Tak powraca z albumem “Trzymaj się”

13 maja do sprzedaży trafiła czwarta płyta w dorobku lubelskiej grupy Na Tak zatytułowana „Trzymaj się”.

fot. materiały prasowe

Na Tak to zespół doświadczony na polskiej scenie muzycznej. Ich debiutancki album “Na Raz” ukazał się w 2011 roku. Druga płyta “13” wydana w 2013 r. znalazł się w pierwszej piątce najlepszych albumów roku według gazeta.pl. Rok 2016 to z kolei płyta “Ewolucja”.

Na Tak są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych i finalistami Must Be The Music. Są producentami swojej muzyki i autorami większości teledysków. Koncertowali na wielu festiwalach i w klubach w całej Polsce. Na swoim kanale YouTube mają ponad 20 teledysków.

 

Ale to nie wszystkie, ponieważ ostatnie lata, to wzmożona współpraca z S. P. Records i w rezultacie dziewięć singli wydanych pod szyldem wydawnictwa, między innymi cover Depeche Mode “World in my eyes” chwalony przez wymagającego fana DM – redaktora Piotra Stelmacha. Ostatecznie zespół zdecydował się jednak na niezależne kontynuowanie drogi muzycznej, a nowy album ukaże się w maju.

Na Tak od początku prezentują szczególną wrażliwość i zaangażowane teksty, o których Walter Chełstowski, podczas finału Jarocińskich Rytmów Młodych powiedział: “ważny przekaz”. Od lat bawią się formą i treścią. Muzycznie wykraczają poza gatunki, oscylują jednak wokół elektroniki z żywymi instrumentami.

“Trzymaj się” to czwarty krążek w dorobku grupy Na Tak, który ukazał się 13 maja. Album promował dotychczas singiel “Żelazne skrzydła”, natomiast najnowszą propozycją zespołu jest utwór “Ptaki”, do którego powstał teledysk.

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Lubelski zespół Na Tak powraca z albumem “Trzymaj się””

Leave a Reply