Damian Ukeje i jego premierowy utwór “Zjednoczone stany”

“Zjednoczone stany” to muzyczny powrót Damiana Ukeje. Do utworu powstał teledysk, który można już zobaczyć na YouTube.

Charakterystyczny wokal Damiana Ukeje, żywe instrumenty, dynamika i chwytliwy refren – to wszystko sprawia, że utwór jest mocnym kandydatem na przebój najbliższych miesięcy.

Damian Ukeje o piosence – “Kiedy kończy się miłość i nic nie pojawia się w jej miejscu, to czas na zjednoczone stany świadomości, nawet jeśli prowadzi to do rewolucji i zmian. To jest piosenka dla wszystkich, którzy czekają w swoim życiu na zmianę. To, czy ta zmiana nadejdzie, zależy wyłącznie od nas samych.”

Rok 2022 to nowe otwarcie w karierze artysty. Damian Ukeje zmienił się nie tylko wizualnie ale też muzycznie. Współpraca z Filipem Jurczyszynem (Natalia Przybysz, Ania Dąbrowska) zaowocowała melodyjnymi, radiowymi kompozycjami.

Damian Ukeje to zwycięzca pierwszej edycji programu The Voice Of Poland 2011. To był kluczowy moment w jego muzycznej karierze. Fani pokochali go za charakterystyczny, szczery głos i osobowość. Niecały rok później ukazał się debiutancki album UKEJE. Podsumowaniem rocznej działalności artysty było III miejsce w plebiscycie Antyradia na PŁYTĘ ROKU 2013. Damian Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów  była nominacja do FRYDERYKÓW 2014 jako DEBIUT ROKU.

W 2016 roku ukazała się druga płyta pt. “UZO“, na którą teksty, oprócz Damiana Ukeje, napisali SarsaZofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki.

Jako ciekawostka, warto wspomnieć, że w sierpniu 2018 roku, podczas pierwszej publicznej prezentacji rozgrywki w grze Cyberpunk 2077 zaprezentowany został utwór „Chippin In” fikcyjnego zespołu SAMURAI. Po dwóch latach ujawniono, że nagrał go Damian Ukeje.

Ostatnie miesiące to czas nagrywania nowych utworów ale też czas aktywności koncertowej: UKEJE/BACZYŃSKI – koncerty z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w towarzystwie doskonałych muzyków oraz trasa “I am rock and roll” – seria kameralnych koncertów akustycznych.

 

Leave a Reply