AURA. i Mikołaj Macioszczyk w utworze “Jeśli to sen”

“Jeśli to sen” to nowy utwór AURY., do którego artystka zaprosiła Mikołaja Macioszczyka, finalistę 11. edycji “The Voice of Poland”.

fot. Karolina Susło

Wokalistka tworzy muzykę popowo-alternatywną, która wymyka się standardowej klasyfikacji gatunkowej, czerpiąc przy tym z polskiej muzyki rozrywkowej lat ubiegłych oraz muzyki elektronicznej.

„Czasami spotykamy odpowiednią osobę w nieodpowiednim czasie… czasami zapuka do naszego serca spóźniona o kilka lat. Śniliśmy o tym spotkaniu od dawna…i może powinno tak zostać?”

Jeśli to sen” to opowieść pełna skrajnych emocji, niedopowiedzeń i zrywów serca. Utwór ma tak naprawę słodko-gorzki smak, w którym sen miesza się z rzeczywistością.

Historia byłaby szczęśliwa gdyby nie fakt, że dzieli bohaterów mur nie do przejścia, bo skutki zburzenia go zniszczyłyby nie tylko tytułowy sen tych dwojga, ale i światy, w których żyją. Bo miłość ma wiele twarzy. Bywa spełniona i szczęśliwa albo pełna burz i pisania wciąż nowych rozdziałów.

„Jeśli to sen” to obraz miłość idealnej, niemożliwej, miłości z marzenia sennego i tęsknot. Czy aby być razem muszą się ukrywać? Czy zdecydują się kochać pomimo i tak, żeby nie było śladów?

Utwór “Jeśli to sen” powstał we współpracy z Moniką Wydrzyńską (Linia Nocna), Mike Johansonem, Przemysławem Pukiem i Mikołajem Macioszczykiem.

 

fot. Karolina Susło

Leave a Reply