PIERWIASTEK Z TRZECH prezentuje nowy utwór “Poznać Ciebie”

“Poznać Ciebie” to nowy utwór zespołu PIERWIASTEK Z TRZECH. Siostry, które mogliśmy poznać w 12. edycji The Voice of Poland”, tworzą muzykę z pogranicza indie-folk, indie-pop z wykorzystaniem instrumentów muzyki bluegrass.

Zespół PIERWIASTEK Z TRZECH powstał na Kaszubach w 2014 roku z inicjatywy dwóch sióstr Adriany Owczarczyk i Pauliny Szymlek, odpowiedzialnych m.in. za wokal, teksty i kompozycje utworów. W 2018 roku ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany “Pomiędzy chmurami”, a w 2019 roku Pierwiastek Z Trzech zaprezentował się na scenie m.in. Festiwalu Slot Art w Lubiążu i na antenie Radia Gdańsk. W 2021 roku siostry wzięły udział w programie The Voice Of Poland, w którym dotarły do ćwierćfinału. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejną płytę a singiel „Poznać Ciebie” jest jej zapowiedzią. 

fot. materiały prasowe

„Poznać Ciebie” to autorska kompozycja sióstr a za produkcję muzyczną odpowiadają Dawid Korbaczyński, jeden z liderów zespołu Mikromusic oraz Piotr Pluta.

*****

Autorka piosenki, Ada Owczarczyk tak mówi o genezie powstania i samym utworze: „Podczas nagrywania materiału na naszą debiutancką płytę, mnóstwo czasu spędzaliśmy razem. W przerwach pomiędzy nagraniami często rozmawialiśmy, dzieliliśmy się opowieściami z przeszłości, śmialiśmy się z beznadziejnych żartów i z przejedzenia spadaliśmy z ławek. Dzieląc się wzajemnie archiwalnymi filmami z okresów młodzieńczych, naszła mnie refleksja i trochę żal, że poznaliśmy się tak późno. Mówi się, że lepiej późno, niż wcale…ale w tamtym momencie pomyślałam o tym, ilu wspaniałych ludzi spotkałam na swojej drodze i co mogłoby się wydarzyć, gdybym poznała ich wcześniej. „Poznać Ciebie” to ukłon w stronę takich relacji. Śpiewając „to przed nami bez znaczenia, a za nami świat” chciałam zaznaczyć ulotność czasu i że to, co nadchodzi, niebawem samo stanie się przeszłością. Natomiast o tym kim jestem, nie stanowi moja przyszłość, a wszystko to, co już przeżyłam.”

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply