Emil Szwajk z albumem “Snów Gięcie”! [PREMIERA]

“Snów Gięcie” to debiutancki album Emila Szwajka, który ukazał się pod naszym patronatem medialnym. Artysta pokazuje własny obraz świata w zróżnicowanych stylistycznie piosenkach. Nie zabrakło w nich także miejsca na głębszą refleksję.

fot. okładka płyty

„Snów Gięcie”! Tak zatytułowana jest debiutancka solowa płyta Emila Szwajka. Na albumie znajduje się 11 utworów o zaskakująco zróżnicowanej stylistyce. Można ukoić swoje zmysły lekką balladą, ale też pobudzić swoje ciało i ducha mocniejszym, transowym bitem. Nie zabrakło także dobrego rock’n’rolla. 🙂 W swoich tekstach artysta zabiera nas w podróż – od mikrokosmosu, zaglądając w głęboko ukrywane zakamarki samego siebie, aż do makrokosmosu, gdzie można przytulić gwiazdy i poczuć się jednością ze wszechświatem, oddychając powietrzem innych planet.

Nieszablonowe połączenie tych elementów sprawia, że jest to wyjątkowo organiczna płyta, w której słuchacz na pewno odnajdzie cząstkę samego siebie! Na albumie pojawili się goście – Robert Cichy, Paprodziad i Martyna Szczepaniak.

*****

Emil Szwajk  – jako autor tekstów lubi opisywać proces odkrywania samego siebie jako człowieka. Jako kompozytor, producent i multiinstrumentalista eksperymentuje z kolei łącząc z sobą z pozoru odmienne style i gatunki. Uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w klasie gitary klasycznej. Jego nonszalancka barwa głosu dopełnia obrazu człowieka, który próbuje przedstawiać swoją subiektywną interpretację świata. Na co dzień mieszka w Rotterdamie, gdzie krok po kroku powołuje do życia swoje własne domowe wypasione studio nagraniowe.

Wegetarianin z piętnastoletnim stażem. Wolne chwile spędza dotleniając się i przebywając blisko natury. Oprócz muzyki Emil uwielbia też majsterkować (większość rekwizytów i strojów w klipach jest jego dziełem).

*****

Album “Snów Gięcie” można zakupić pod linkiem: https://allegrolokalnie.pl/oferta/snow-giecie-emil-szwajkowski-cd

 

fot. okładka płyty

 

 

Leave a Reply