Druga odsłona projektu ANIELI. Posłuchaj utworu “Niemiłość”

Anieli prezentują drugi singiel zapowiadający ich debiutancki album, którego premiera jest planowana na połowę roku. Piosence „Niemiłość” towarzyszy teledysk z wokalistką Joanną Prykowską w roli głównej.

Anieli to nowy duet powracającej Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka z grupy HEY. W styczniu ukazał się pierwszy singiel zespołu „Jaśniejąca” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, w życiu prywatnym żony Pawła i… bliskiej przyjaciółki Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. 

fot. materiały prasowe

Drugi singiel „Niemiłość” przybliża nas do wyczekiwanej premiery całego albumu! To kolejna, bardzo kobieca piosenka prezentująca Joannę Prykowską w pełni możliwości wokalnych i tekstowych. Wokalistka wcieliła się także w główną rolę w teledysku do „Niemiłości”, opowiadającym historię samotności i pozornego szczęścia, które daje materialne bogactwo.

Mojej bohaterce pieniądze szczęścia nie dały. Zawiodły ją do niemiłości. Czy znajdzie się jeszcze ktoś, kto wyrwie ja z odrętwienia – ktoś, kto zdejmie z niej całą fasadę sztuczności i otworzy ją na nią samą? Zapraszam do obejrzenia teledysku i poszukania odpowiedzi.– mówi o piosence Joanna.

Muzycznie Anieli zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80-tych i 90-tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk, a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

Za zespołem stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90-tych, a później powróciła jako Joanna & The Forests. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

Anieli to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Hey’u. Ten nietuzinkowy „debiut” po latach może okazać się jedną z najciekawszych płyt tego roku.

 

Leave a Reply