Andrzej Rybiński powraca z utworem “Uśmiechnij się”

Premierowa piosenka „Uśmiechnij się” Andrzeja Rybińskiego jest zapowiedzią jego płyty „Andrzejkowe marzenia”. Twórcą muzyki do nowej propozycji jest Marcin Nierubiec.

Lubiany wokalista, gitarzysta i kompozytor, znany jest z takich przebojów jak “Czas relaksu”, czy “Nie liczę godzin i lat”, który na Youtube ma już ponad 45 milionów odtworzeń. W 1971 roku wspólnie ze Zbigniewem Hołdysem i Elizą Grochowiecką założył zespół “Andrzej i Eliza”. Po rozpadzie zespołu w 1981 roku Andrzej Rybiński rozpoczął karierę solową, która trwa do dziś.

fot. Karolina Rybińska

Kompozytorem muzyki utworu “Uśmiechnij się” jest Marcin Nierubiec, który tworzył utwory dla Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Izabeli Trojanowskiej, Dody, Gromee`go i wielu innych.

W zeszłym roku jego kompozycja “Chowam się” w wykonaniu Ani Byrcyn zwyciężyła Konkurs Debiutów na 58 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Autorem słów jest Maciej Ślużyński. Za realizację teledysku odpowiadają Tomasz Kalczyński i Wojciech Jan Pytkowski (Oskar Studio). Pomysłodawcą i producentem najnowszej płyty Andrzeja Rybińskiego “Andrzejkowe marzenia” jest Andrzej Kosmala, wieloletni menedżer Krzysztofa Krawczyka. Album ukazał się już w dystrybucji cyfrowej.

“Piosenka “Uśmiechnij się” to piękna kompozycja Marcina Nierubca, którą mam przyjemność śpiewać na swojej nowej płycie “Andrzejkowe marzenia”. Uśmiechnij się… to jakby moje przesłanie. Uśmiech rodzi uśmiech. A uśmiech to odpuszczenie, to samo dobro. Uśmiechajmy się częściej” – mówi Andrzej Rybiński

 

Leave a Reply