Zosia z debiutanckim singlem. Posłuchaj utworu “Zastanawiam się” [RECENZJA]

“Zastanawiam się” to debiutancki singiel Zosi, który powstał w wyniku współpracy wokalistki z gitarzystą Łukaszem Chylińskim. Utwór pochodzi z EPki o tym samym tytule. Premiera mini albumu przewidziana jest na przełom wiosny i lata tego roku.

Debiutancki utwór jest niezwykle ważny w poczynaniach artystów, bo określa ich początkowy kierunek muzyczny, ale też w pewnym sensie definiuje wykonawcę pod względem tego, co ma do powiedzenia i czy w ogóle stoi za tym coś istotnego. Jeśli singiel “Zastanawiam się” miałby stać się wizytówką początkowych działań artystycznych Zosi, to wokalistka już znajduje się na wygranej pozycji. To jednocześnie sygnał, że warto robić rzeczy wartościowe, które niosą ze sobą niemały ładunek emocjonalny.

fot. materiały prasowe

Warto wsłuchać się w tekst płynący na ciepłym, ale nieprzesadnie ekspresyjnym głosie artystki. Zosia wchodzi w rolę narratora pewnej historii, za którą kryje się ważne przesłanie – “Zastanawiam się” to podróż do głębin samego siebie, obnażająca z szat społeczny “problem” i wciąż temat tabu jakim jest depresja.

Od strony muzycznej dostaliśmy bardzo ciekawą, tylko pozornie spokojną kompozycję, która w pewnym momencie przyspiesza, stając się systemem głęboko poruszających dźwięków. Współtwórcą muzyki i producentem jest ceniony gitarzysta Łukasz Chyliński, który nadał tej propozycji bardziej wytrawnego charakteru. Doskonałe zgranie instrumentów pozwala dotrzeć do organicznej formy tego utworu. Taki rozmyty, ale jakże naturalny klimat tworzy obraz czegoś po prostu ujmującego. Gdyby umiejscowić tę piosenkę w dzisiejszej rzeczywistości muzycznej, to mogłaby ona śmiało znaleźć się na playliście gdzieś pomiędzy Kaśką Sochacką a Kasią Lins. Z jednej strony dostaliśmy wyraźnie alternatywny, nieprzejaskrawiony sznyt aranżacyjny, a z drugiej melodyjny, wysokowartościowy pierwiastek czegoś bardziej piosenkowego. “Zastanawiam się” to bardzo udana propozycja, będąca nośnikiem ważnego przekazu, wrażliwości i nostalgicznego piękna. Warto, żeby ten utwór trafił do szerszego grona odbiorców. Oby się udało.

*****

Zanurzając się w swoje wspomnienia, weryfikujemy nasze uczucia, emocje, zdarzenia, co finalnie daje nam poczucia uwolnienia i odcięcia się od ciężkiego bagażu. Bezpowrotnie. – informuje Zosia i dodaje:

“Zastanawiam się” jest najważniejszym i najszczerszym utworem. Długo rozmawialiśmy o aranżu z Łukaszem Chylińskim, który mega wszedł w temat. To w pewnym sensie monolog, który mam nadzieję przerodzi się w dialog.

“Zastanawiam się” to podróż do głębin samego siebie, obnażająca z szat społeczny “problem” i wciąż tematu tabu jakim jest depresja.

ZOSIA, czyli Anna Krasnopolska pochodzi z Łodzi. Wokalistka debiutuje z autorskim materiałem skrywanym dotychczas w szufladzie. Do tej pory dała się poznać m.in. w Konkursie Radia RMF FM, gdzie sama Patrycja Markowska ciepło wypowiedziała się o coverze wykonywanym przez Zosię.

 

*****

Muzyka: ZOSIA, Łukasz Chyliński

Tekst: Anna Krasnopolska

Produkcja muzyczna / mix: Łukasz Chyliński

Perkusja: Błażej Gawliński

Mastering: Robert Szydło

 

Leave a Reply