Koncertowa odsłona albumu “Atlas” zespołu YANS!

15 stycznia tego roku trójmiejski elektroniczny kolektyw YANS nagrał koncert bez publiczności w najlepszej możliwej oprawie wizualnej, prezentując formułę live zakładającą znaczący udział wizualizacji (wykonawstwo i autorstwo Marcin FKJ) oraz grę świateł. Podczas live sesji można było usłyszeć utwory z albumu “Atlas”, który niedawno miał swoją premierę.

W ramach zarejestrowanego materiału uwzględniono całą ekipę wykonawczą YANS, która współpracowała przy tworzeniu materiału, jednocześnie przygotowując podwaliny grania na żywo. Sesja uwzględniła wszystkie utwory z wydanego niedawno albumu „Atlas”, w tym kawałek wokalny „Infinity’s Child” oraz jeden utwór spoza płyty (“Manda Fuego”).

fot. materiały prasowe

 

Live Session odbyło się w gdańskiej Stacji Orunia Gdańskiego Archipelagu Kultury. Miejsce wybrano ze względu na przywiązanie członków zespołu do swojego miejsca pochodzenia. W tym miejscu ‘elektroniczny wiatr od morza’ nabrał dla zespołu szczególnego znaczenia. Chłodny klimat dużej i oddychającej przestrzeni, a jednocześnie ciepłe i wyraziste światła to aura jaka powinna kojarzyć się z powstałym materiałem. Można powiedzieć, że mimo, iż często tu wieje, to… pomaga tylko nadać siłę w żagle niż powstrzymać poruszanie się do przodu.

Powstałe video to formuła live, którą zespół będzie utrzymywał na nadchodzących koncertach i festiwalach. To także forma powiedzenia wszystkim odbiorcom „Hi! We are YANS YANS YANS!”. W ten sposób zespół prezentuje swój debiutancki album, pokazuje siebie i koniec końców zaprasza na poszukiwanie i odwiedzanie zapowiedzianych wydarzeń koncertowych.

Zespół wykonuje wyłącznie własne kompozycje. Jest to muzyka elektroniczna łącząca eklektycznie różne style takie jak electro, house, techno i ambient. Muzyczne inspiracje YANS to m.in: Moderat, GusGus i Archive.

*****

YANS działa od dwóch lat na trójmiejskiej scenie. Posiada na swoim koncie jeden autorski album “Atlas”. Zespół tworzą:

Paweł Borawski – nie miał wcześniej doświadczenia muzycznego, które ujrzałoby światło dzienne poza salą prób

Piotr Chomicz – wcześniej tworzył post-rockowy Underfate; gościnnie zagrał parę partii w projekcie elektronicznym Jasmeno

Adam Żmuda – wraz z Piotrem tworzył post-rockowy Underfate

Kacper Wołk – grywał wcześniej w bluesowych i rockowych składach jak Karski band czy mama june; gościnnie wystąpił w elektronicznym projekcie Jasmeno.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply