Premiera płyty “Tętno 92/95” duetu Reflektor. Posłuchaj singla “Fantazje”

Reflektor to duet założony przez gitarzystę i twórcę muzyki Łukasza Wierzchosławskiego oraz wokalistę i autora tekstów Mateusza Michalskiego. 7 kwietnia ukazała się pod naszym patronatem medialnym ich płyta “Tętno 92/95”. Jednocześnie w sieci pojawił się nowy singiel zespołu zatytułowany “Fantazje”.

Reflektor to debiutancki projekt, który wnosi na polską scenę alternatywną powiew świeżości. W warstwie muzycznej dominuje elektronika i synthwave’owe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 80 i 90. Obecne są także żywe gitary oraz elementy pop-rockowe. Twórczość Reflektora to efekt połączenia dwóch wrażliwości i wypadkowa inspiracji płynących zarówno z własnych doświadczeń, jak i wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Debiutancki album zespołu „Tętno 92/95″ to materiał eklektyczny, który łączy w sobie zarówno cięższe, jak i lżejsze brzmienie.

fot. materiały prasowe

“Ten projekt dojrzewał w nas od jakiegoś czasu. Wzajemnie dzieliliśmy się naszym spojrzeniem na świat, muzyką, tekstami. Okazało się, że to wszystko doskonale się uzupełnia, tworzy nieokreśloną głębię, niekiedy mroczną, podszytą niepokojem, niekiedy nostalgiczną. Na tym gruncie powstaje pole do przemyśleń. Chcemy, żeby zamiast nas przemawiała nasza muzyka i teksty, z którymi najlepiej trochę się oswoić i spróbować wyniknąć w to, co kryje się pod spodem. Mamy nadzieję, że odkrywanie tych muzycznych i znaczeniowych warstw przyniesie naszym odbiorcom przyjemność” – mówią członkowie Reflektora.

ALBUM „TĘTNO 92/95”

Debiutancki album projektu Reflektor „Tętno 92/95” ukazał się 7 kwietnia 2022 roku. Na krążku znajduje się 10 utworów, utrzymanych w stylistyce synthpopu, z elementami pop-rockowymi. Autorem muzyki jest Łukasz Wierzchosławski, natomiast wokalistą i autorem tekstów Mateusz Michalski. Płyta została wyprodukowana przez Michała Wrzosińskiego, zaś wydawcą jest Popcorn Records. Single, które promują debiutancki album to „Reisefieber”, „Niby nic”, „Od razu”, „Triumf” i „Fantazje” – który ukazał się w dniu premiery płyty.

*****

Fantazje” to ostatni, piąty singiel zespołu Reflektor, który towarzyszy premierze debiutanckiego albumu grupy zatytułowanego „Tętno 92/95”. Piosenka opowiada o uczuciach, które są efektem projekcji naszego umysłu. Wykreowana, niespełniona miłość, znajduje ujście w symbolicznym zgonie, rozumianym jako rezygnację z fantazji. Utwór otwiera charakterystyczny motyw odwróconych gitar, a kończy narastający finał z wykorzystaniem arpeggiatora.

“Fantazje” w serwisach cyfrowych: https://bfan.link/fantazje

Album można zamawiać w Empiku lub na stronie wydawcy: https://popcornrecords.pl/kategoria-produktu/reflektor/

*****

Tracklista albumu „Tętno 92/95”:

1. Triumf
2. Ból i blask
3. Reisefieber
4. Od razu
5. Bałagan
6. L.O.V.E.
7. Niby nic
8. Fantazje
9. Tyle prawd
10.Do biegu gotowi

 

fot. okładka płyty

 

Jedna odpowiedź do “Premiera płyty “Tętno 92/95” duetu Reflektor. Posłuchaj singla “Fantazje””

Leave a Reply