Anchey Nocon prezentuje singiel “Swine”

Anchey Nocon znany ze współpracy z zespołem blunt razor powrócił w solowej odsłonie z niezwykle intrygującym albumem “Now The Grass Grows Through My Skin“. Wraz z premierą płyty, 25 marca w sieci pojawił się singiel “Swine”, do którego powstał teledysk.

Płyta jest miękkim tryptykiem, zestawiającym ze sobą dwa światy o nieporównywalnych skalach. Wszechświat, z którego perspektywy jesteśmy jako ludzie nic nie znaczącym pyłem oraz świat ludzkich przeżyć, ambicji i pragnień, który postrzegamy jako równie ważny, a często ważniejszy.

Pierwsza część opowiada o powstaniu naszego świata, życia, ludzi, języka, opanowania ognia. Druga część to życie pojedynczego człowieka – pragnienia, ambicje i strach przed śmiercią.

fot. materiały prasowe

MK VI w środku płyty to taka “nasza mała stabilizacja“. Ostatnia część to świat po ludziach – przekonanie o istnieniu obok lub ponad światem przyrody doprowadziło do naszej zagłady. Jednak świat żyje dalej, przyroda rozkwita a czas kontynuuje swój bieg. Jako ludzie nie jesteśmy oderwani od natury, jesteśmy integralną, nierozerwalną częścią wszystkiego co nas otacza. To, z czego zostaliśmy stworzeni, istniało od zawsze i będzie istnieć nadal. Nasz koniec jest tak samo naturalny i zwyczajny jak nasz początek, a uświadomienie sobie tego sprawia, że możemy być prawdziwie wolni.

Album rozpoczyna psalm pochwalny na cześć czasu, grawitacji i światła, utwór Journey. Potem Move, o wodzie i początku życia, kolejno Ute, o pojawieniu się człowieka i Swine, o opanowaniu ognia, pojawieniu się języka, radości spotkania z drugim człowiekiem, innym, osobnym, pochwała różnorodności.

MKVIDream ASee You SoonRain20000 Year Old Nuclear Power Plant to czas istnienia ludzi, świata targanego emocjami, dobrymi i złymi, który kończy się zagładą. Stąd nagłe przerwanie utworu 20000 Year Old Nuclear Power Plant, śmierć ostatniego człowieka, po którym nastaje spokój – Let GoTreetops i tytułowy Now The Grass Grows Through My Skin to opowieść o tym, że “po ludziach” nadal toczy się życie, a czas nieustannie płynie i ta świadomość ulotności naszego życia jest wyzwoleńcza.

*****

Anchey Nocon – pod takim nazwiskiem rozpoczął swoją karierę solową albumem “Now The Grass Grows Through My Skin” Andrzej Nocoń. Kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny a także wokalista i klawiszowiec w zespole blunt razor, z którym wydał album pod tytułem “Szczebrzeszyn”.

 

Jedna odpowiedź do “Anchey Nocon prezentuje singiel “Swine””

Leave a Reply