Żaneta Chełminiak prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Jedziesz do mnie” [RECENZJA]

Utwór “Jedziesz do mnie” Żanety Chełminiak, to drugi singiel zapowiadający debiutancki album wokalistki zatytułowany “Chłopaki płaczą”.

Stworzenie utworu, który bez kompleksów będzie czerpał z nowocześnie brzmiącego popu i R&B wcale nie jest łatwe. Łatwo popaść w pretensjonalność oraz banał, który w nieprzyzwoity sposób będzie charakteryzować takie zapatrywania muzyczne. Żanecie Chełminiak nie tylko udało się ustrzec pewnych niebezpieczeństw, ale także nadać propozycji zatytułowanej “Jedziesz do mnie” współczesnego wymiaru. Zapewne to zasługa nieźle radzącego sobie w takiej przestrzeni artystycznej producenta i kompozytora St. Elmo. Piosenka posiada przyjemne flow i umiejętne poprowadzoną melodykę, która nie staje się ekspansywna nawet w refrenach.

fot. materiały prasowe

W tym przypadku pewien umiar wyszedł na dobre całej kompozycji pulsującej subtelnością emocji. Może jeszcze nie do końca pokazuje wszystkie możliwości samej wokalistki, ale już teraz określa kierunek w jakim podąża Żaneta. Warstwa tekstowa także dobrze wpasowuje się w poszczególne dźwięki. Być może brakuje jeszcze wprawności w opisywaniu historii, ale ta z pewnością pojawi się z czasem. Doszlifowanie słów to przede wszystkim kwestia nabrania doświadczenia. Premierowa propozycja “Jedziesz do mnie“, to zawodowo określona forma muzyczna, która nie budzi zastrzeżeń od strony wykonawczej, co jest ważne, bo stawia wokalistkę w dobrym świetle. Tym bardziej, że poza umiejętnościami łatwo odkryć przyjemny klimat, który przenosi nas do nieco innej rzeczywistości. I o to chodzi.

*****

Autorem muzyki i producentem piosenki jest St. Elmo, a tekstu Żaneta Chełminiak i Duśka Wacławik. “Jedziesz do mnie” to gitarowa ballada utrzymana w klimacie R&B i popu, inspirowana twórczością takich wykonawców jak Summer Walker czy Khelani.

Głównym tematem tekstów Żanety jest poszukiwanie miłości. Do pisania inspirują ją doświadczenia własne i bliskich. Z racji tego, że porusza tematy relacji w związkach, często natchnienie daje podcast Joanny Okuniewskiej „Moje przyjaciółki idiotki”. W tekstach można odnaleźć siebie, bo chociaż wszyscy się różnimy, to jednak pozytywne i negatywne sytuacje randkowe, przytrafiają się każdemu.  “Jedziesz do mnie” to historia relacji, w której pomimo tego, że obie strony są świadome braku sensu, nadal trwa. O czekaniu, tęsknocie, ekscytacji, smutku i szczęściu.

*****

Żaneta Chełminiak – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i… biotechnolożka! Po kilku singlach i EPce z zespołem Damn Good Coffee pracuje nad solowym debiutanckim albumem „Chłopaki płaczą”, którego premiera będzie miała miejsce w 2022 roku. Cały materiał będzie balansował pomiędzy r’n’b, soulem i popem. Pierwszy singiel “Obcasy” ukazał się pod koniec 2021 roku. Głównym producentem muzyki jest St. Elmo.

Żaneta ma 25 lat, mieszka w Warszawie, pracuje w swoim zawodzie, a w każdej chwili poza pracą u nauką oddaje się swojej największej miłości – muzyce. Śpiewa, gra w teatrze, występuje z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych. Jak sama mówi, tworzy autorski materiał, szuka własnej drogi, własnych brzmień i barw.

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply