Anchey Nocon z solowym albumem “Now the grass grows through my skin” [PREMIERA]

Anchey Nocon znany był dotychczas ze współpracy z zespołem Blunt Razor. Teraz artysta powraca w solowej odsłonie, z niezwykle intrygującym albumem “Now the grass grows through my skin“. Wraz z premierą płyty w sieci pojawił się singiel “Swine”. Koniecznie musicie poznać.

Płyta jest miękkim tryptykiem, zestawiającym ze sobą dwa światy o nieporównywalnych skalach. Wszechświat, z którego perspektywy jesteśmy jako ludzie nic nie znaczącym pyłem oraz świat ludzkich przeżyć, ambicji i pragnień, który postrzegamy jako równie ważny, a często ważniejszy.

fot. materiały prasowe

Pierwsza część opowiada o powstaniu naszego świata, życia, ludzi, języka, opanowania ognia. Druga część to życie pojedynczego człowieka – pragnienia, ambicje i strach przed śmiercią.

MK VI w środku płyty to taka “nasza mała stabilizacja“. Ostatnia część to świat po ludziach – przekonanie o istnieniu obok lub ponad światem przyrody doprowadziło do naszej zagłady. Jednak świat żyje dalej, przyroda rozkwita a czas kontynuuje swój bieg. Jako ludzie nie jesteśmy oderwani od natury, jesteśmy integralną, nierozerwalną częścią wszystkiego co nas otacza. To, z czego zostaliśmy stworzeni, istniało od zawsze i będzie istnieć nadal. Nasz koniec jest tak samo naturalny i zwyczajny jak nasz początek, a uświadomienie sobie tego sprawia, że możemy być prawdziwie wolni.

Album rozpoczyna psalm pochwalny na cześć czasu, grawitacji i światła, utwór Journey. Potem Move, o wodzie i początku życia, kolejno Ute, o pojawieniu się człowieka i Swine, o opanowaniu ognia, pojawieniu się języka, radości spotkania z drugim człowiekiem, innym, osobnym, pochwała różnorodności.

MKVI, Dream A, See you soon, Rain, 20000 year old nuclear power plant to czas istnienia ludzi, świata targanego emocjami, dobrymi i złymi, który kończy się zagładą. Stąd nagłe przerwanie utworu 20000 year old nuclear power plant, śmierć ostatniego człowieka, po którym nastaje spokój – Let go. Treetops i tytułowy “Now the grass grows through my skin” to opowieść o tym, że “po ludziach” nadal toczy się życie, a czas nieustannie płynie i ta świadomość ulotności naszego życia jest wyzwoleńcza.

*****

Anchey Nocon – pod takim nazwiskiem rozpoczął swoją karierę solową albumem “Now grass grows through my skinAndrzej Nocoń. Kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny a także wokalista i klawiszowiec w zespole blunt razor, z którym wydał album pod tytułem “Szczebrzeszyn”.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply