Koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”: prawie 8 mln złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej

Koncert „Razem z Ukrainą”, który odbył się 20 marca w Hali Atlas Arena w Łodzi, to największe wydarzenie transmitowane na żywo przez TVN Grupa Discovery. Można go było oglądać aż w 50 krajach.

Ten wieczór przed ekranami TVN spędziło niemal 6 milionów osób w Polsce, co dało stacji udział 18,6% w grupie wszystkich widzów. W Ukrainie widownia koncertu wyniosła 1,3 mln odbiorców. W ramach inicjatywy zebrano łącznie prawie 8 mln zł, które przekazano Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc Ukraińcom dotkniętym wojną.

fot. Cezary Piwowarski

20 marca 2022 roku w łódzkiej hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena odbył się koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”. Organizatorem wydarzenia była agencja Follow The Step, a partnerem telewizyjnym TVN Grupa Discovery.  Całkowity dochód z koncertu, czyli prawie 8 milionów złotych, został przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi szeroko zakrojone działania pomocowe dla Ukraińców w Polsce i Ukrainie. Konto PAH zasilił dochód ze sprzedaży ponad 10 tys. biletów-cegiełek (ponad 350 tys. zł), sms-y i wpłaty od widzów (4,5 mln zł) oraz środki z emisji dziesięciominutowego charytatywnego bloku reklamowego w TVN przed rozpoczęciem koncertu (ponad 800 tys. zł). Discovery Inc., właściciel TVN, przekazał także PAH darowiznę w wysokości 500 tys. USD.

Niedzielny koncert na łódzkiej scenie poprowadzili Alina Makarczuk i Marcin Prokop. Wydarzenie otworzyła 7-letnia Amelia Anisowicz – znana internautom z wykonania ukraińskiej wersji przeboju “Mam tę moc” z animacji “Kraina lodu” w jednym ze schronów w Kijowie. Jej wykonanie hymnu Ukrainy podczas koncertu stało się światowym newsem i zostało bardzo pozytywnie odebrane przez widownię na całym świecie, stając się viralem. Dziewczynce, która uciekła do Polski przed wojną razem ze swoją babcią i nastoletnim bratem towarzyszyła na scenie popularna ukraińska wokalistka Tina Karol.

Koncert Razem z Ukrainą był transmitowany na tak szeroką skalę, by dać możliwość aktywnego włączenia się we wsparcie dla Ukrainy jak największej liczbie widzów. Wierzę, że wspólnie zebrane w niedzielę środki, w całości przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej, przyniosą ulgę w cierpieniu uchodźcom w Polsce, ale także osobom wciąż przebywającym na terytorium Ukrainy, do których dotrze pomoc PAH. Jako Discovery i TVN chcieliśmy, by ten koncert zjednoczył wszystkich wokół idei wsparcia dla Ukrainy, ale przede wszystkim dał wymierne wsparcie finansowe organizacji, która każdego dnia pomaga tysiącom uchodźców, jest najbliżej ich potrzeb i potrafi na nie najlepiej odpowiedzieć. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym wydarzeniu i włączyli się w akcję niesienia pomocy Ukrainie – Polskiej Akcji Humanitarnej, Łodzi, która ugościła nas w Atlas Arenie, wspaniałym artystom, naszym partnerom biznesowym, a także wszystkim uczestnikom koncertu oraz widzom, na których zawsze możemy liczyć, gdy potrzebna jest pomoc.

– podkreśla Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

W Atlas Arenie gościli znani artyści i aktorzy zarówno z Polski, jak i z Ukrainy – wśród nich m.in Zalewski, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho, Ludmiła Smorodina oraz Andrzej Seweryn. Wszyscy artyści zaangażowani w koncert zrzekli się honorariów.

Zbiórka funduszy na działania Polskiej Akcji Humanitarnej nie ustaje – wciąż można pomagać i przesyłać datki na PAH na stronie https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina oraz za pośrednictwem wiadomości SMS o treści RAZEM pod numer 72365 (koszt 2,46 zł z VAT/SMS).

Leave a Reply