Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie prezentują nowy singiel “Banan”

Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie prezentują nowy singiel. Utworem “Banan” artysta zapowiada kolejny album długogrający.

Jacek Kleyff powraca z nowym singlem i wraz z muzykami Orkiestry Na Zdrowie, dzielą się utworem “Banan”, będącym zapowiedzią kolejnego muzycznego wydawnictwa. Data premiery nie jest jeszcze znana, jednak Kleyff zdradza, że podtytuł nowego krążka to „Jacek Kleyff w Orkiestrze Na Zdrowie”. Tytuł główny pojawi się wraz z premierą. Na płycie znajdą się zarówno starsze, ale nieznane utwory, jak i te bardzo nowe i aktualne.

fot. materiały promocyjne

Utwór “Banan” powstał we współpracy Jacka Kleyffa z Orkiestrą Na Zdrowie w składzie Jacek MazurkiewiczJerzy „Słoma” Słomiński oraz Anna Patynek. Za produkcję utworu odpowiedzialny jest Jacek Mazurkiewicz. Singla można słuchać już teraz w serwisach cyfrowych oraz na kanale YouTube MTJ Agencja Artystyczna.

JACEK KLEYFF – wolny twórca piosenek i obrazów oraz – jak sam o sobie mówi – rzemieślnik precyzji słowa w danym wzruszającym momencie życia i tworzenia muzyki. W latach 1971-1976 współtworzył z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim teatrzyk Salon Niezależnych. Współzałożyciel Orkiestry Na Zdrowie (ONZ), która wygrała pierwszy Przystanek Woodstock Jerzego Owsiaka w 1995 roku, z którą to występuje od ponad trzydziestu lat do dziś dnia . Największą jego miłością zawsze było – i nadal jest – wszczepianie tekstów własnych w muzykę czyli tworzenie piosenek.

ORKIESTRA NA ZDROWIE (ONZ) Z JACKIEM KLEYFFEM – powstała na przełomie 1986/87 roku w bielańskim Domu Kultury. Jego członkowie swoją muzykę pozycjonują w egzotycznym gatunku zwanym: „kujawiak aborygeński z Jamajki, trochę ruski, a trochę węgierski spod Ostrołęki”. Po sukcesie na pierwszym Przystanku Woodstock grupa zyskała opinię unikalnej na polskiej scenie kapeli, a z powodu niemożności zakwalifikowania jej muzyki do jakiejkolwiek nazwy funkcjonującej na rynku muzycznym – śmiało wkroczyła na tym rynku do niszy kapel Jedynych w Swoim Rodzaju. Autorem większości tekstów i kompozycji jest Jacek Kleyff, a na bieżący repertuar zespołu składają się zarówno utwory starsze, ale jeszcze nieznane, jak i najnowsze. Grupa koncertuje z powyższym repertuarem, ciesząc się zawsze bardzo żywiołową reakcją publiczności.

 

Leave a Reply