Mrozu zapowiada album “Złote bloki”. Znamy okładkę i listę piosenek

“Złote bloki” – taki tytuł będzie nosił nowy album Mroza, który ukaże się 1 kwietnia. Na płycie pojawi się kilku gości.

fot. Dagmara Szewczuk

„Złote bloki” to szósty album Mroza, który dodaje nowy wyrazisty kolor do swojej dotychczasowej twórczości. Po gorącym przyjęciu płyt „Zew” i „Aura” artysta zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r’n’b. Krążek promują trzy single: przebojowe i nostalgiczne „Złoto”, zjednujący osiedlową familie „Galácticos” jak i zaskakująco – emocjonalne „Palę w oknie”.

Mrozu o płycie „Złote Bloki”: Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie 2 lata. Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego inspirującego powietrza.

Mrozu do współprodukcji albumu zaprosił po raz kolejny Dryskulla i gitarzystę Piotrka ‚Rubensa’ Rubika, ale również DJ’a BRK czy Kubę Galińskiego. Za miks i master odpowiada znany ze współpracy z czołówką polskiej sceny muzycznej Marcin Bors, z którym Mrozu wykręca analogowe brzmienie od ponad dekady. Na płycie pojawia się kilku znakomicie współbrzmiących gości: donGURALesko, Vito Bambino, Jarecki i Ras, czyli Arek Sitarz, z którym Mrozu napisał większość tekstów piosenek.

„Złote bloki” to kontynuacja artystycznej ścieżki, którą Mrozu obrał na poprzednich albumach, ale śmiało można powiedzieć, że jako pełnokrwisty, doświadczony i kompletny artysta,  z każdą płytą sięga po coraz śmielsze i ambitniejsze rozwiązania. Za okładkę płyty po raz trzeci odpowiedzialny jest Forin – projektant graficzny i graficiarz związany do lat z polską sceną hiphopową.

Tracklista:
Złoto
Betonowy las
Poligon feat. donGURALesko
Galacticos
Za daleko feat. Vito Bambino
Nogi na stół feat. Jarecki
Palę w oknie
Zima
Kalifornia
4 dni
Bez świadków feat. Ras

Album “Złote bloki” trafia do sprzedaży w wersji standard oraz limitowanej – specjalnej edycji w kolorze złotym.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply