Teo w utworze “Trust”. Skandynawski klimat w najlepszej odsłonie [RECENZJA]

Norweski nastolatek z polskimi korzeniami rozkochał w sobie Norwegów. Teraz czas na Polskę. Kilka dni temu TEO zaprezentował niezwykle emocjonalny, w skandynawskim klimacie utwór “Trust”.

Dla wielu młody wokalista i twórca piosenek Teo może być jednym z ważniejszych odkryć tego roku. Choć ma dopiero 15 lat potrafi przyciągać uwagę wrażliwością, dojrzale zaprezentowanymi dźwiękami i niezwykle ciekawą barwą głosu. Skandynawski klimat piosenki “Trust” jest czymś naturalnym – w końcu Teo wychował się na jednej z norweskich wysp. Czuć w tej propozycji przestrzenne, oszczędne, a przy tym niezwykle nastrojowe brzmienie, które tworzy istotność całości.

fot. materiały promocyjne

 

W takim środowisku artysta czuje się niesamowicie swobodnie, wyciągając z niego subtelne elementy, które niesione na głębokim i bardzo charakterystycznym wokalu, stają się po prostu poruszające. Wydawać się może, że takie piosenki już są nam dobrze znane, ale oryginalności tej propozycji dodaje charyzma Teo. Poza tym początkujący twórca bardzo świadomie przeistacza utwór “Trust” na własny, jakże piękny sposób dodając mu czytelnych, ale nie tylko dla niego ważnych treści. Budzi też podziw jego świadomość drogi, którą podąża. Rezygnacja z programu The Voice Norway 2022 świadczy o jego pewnej determinacji w pokazywaniu tego, co ma do powiedzenia na własnych warunkach. Trudno sobie wyobrazić, żeby obecność takiego artysty na polskiej scenie muzycznej (choć pewnie nie tylko) nie została zauważona i odnotowana. Istotny debiut na miarę zasłużonego sukcesu. Oby ten przyszedł jak najprędzej, bo Teo zwyczajnie na niego zasługuje. Nie przestawajcie słuchać. “Trust” może istnieć w różnych obszarach świadomości. Czekamy na więcej.

*****

TEO – wrażliwy piosenkarz, songwriter i początkujący aktor o magnetycznej barwie głosu, zaprezentował właśnie swój najnowszy singiel. Po świetnie przyjętych w Norwegii utworach „You Grin” i „Goosebumps”, przyszła pora na „Trust”.

TEO czerpie inspiracje z wnikliwych obserwacji otaczającego go świata, bazując przy tym na własnych uczuciach. W myśl zasady, że im bardziej osobisty jest przekaz, tym bardziej uniwersalny odbiór, Artysta ma nadzieję, że więcej ludzi odnajdzie siebie w tym, co przekazuje w swojej muzyce.

Trust” opowiada o samotności i poczuciu odosobnienia. Komu możemy zaufać? W kim możemy znaleźć wsparcie, teraz, gdy przez pandemię odległości między nami, ludźmi wzrosły?

“Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia, mieszkałem na małej wyspie w Sogn og Fjordane w Norwegii. Przy ograniczeniu kontaktów i dużych odległościach między mieszkańcami nie było tak łatwo utrzymywać kontakty towarzyskie. Życie codzienne stało się inne, a poczucie samotności silniejsze. Na małej wyspie, takiej jak Solund, możesz sobie jedynie wyobrazić jak możesz być  samotny i jak wielki ślad samotności pozostawiła po sobie pandemia. W piosence „Trust” pochylam się nad tymi wszystkimi uczuciami – nad samotnością i niepewnością, zmieszanymi z byciem pozostawionym przez ukochaną osobę, której pozwoliłeś sobie zaufać” – TEO

Utwór został wyprodukowany przez Mike’a Pardę z MP Studio Bergen. Zawiera w sobie częstotliwość i partie z deszczowymi dźwiękami oraz nieco ponurym nastrojem w tle. Refren ma uderzyć nieco głębiej w serce i otworzyć możliwość refleksji. TEO zgrabnie  przemyca do utworu emocjonalne smaczki – nutę melancholii, szczyptę zranienia, a jako idealne wykończenie całości przesłanie, o jakże ważnym zaufaniu do siebie.

*****

Teo Tomczuk – 15 letni, wschodzący artysta, urodzony w Norwegii. Jego rodzice są Polakami, którzy wyemigrowali do Norwegii w 2004 roku. Teo od urodzenia mieszkał na małej wyspie na zachodzie Norwegii, w najmniejszej wyspiarskiej gminie o nazwie Solund – składającej się z ponad 1000 małych wysp, których liczba ludności ledwo przekracza 800 osób. W 2020 wraz z rodzicami wyprowadził się do Bergen aby lepiej rozwijać swoje zamiłowania muzyczne i mieć łatwiejszy dostęp do środowiska muzycznego.

Już jako 8 latek widział siebie jako wokalistę i intensywnie rozwijał umiejętności wokalne oraz grę na instrumentach muzycznych, których liczba zwiększała się rok rocznie za sprawą Św. Mikołaja. Jego największymi idolami są Alex Turner z Arctic Monkeys oraz Jökull Júlíusson z Kaleo.

Teo dotkliwie odczuł wybuch pandemii i spowodowaną przez nią izolację, ale stały się one również jego inspiracją do napisania trzech piosenek z których dwie: „You Grin” oraz „Goosebumps” są już wydane a premiera trzeciej – „Trust” ma właśnie miejsce. Teo ma na swoim koncie wiele lokalnych koncertów w Bergen, a także w Małomicach w woj. lubuskim – rodzinnym mieście rodziców, gdzie zdobył swoich pierwszych fanów.

Już 5 marca 2022 wystąpi w Luttprisshow w Førde. Zakwalifikował się do udziału w The Voice Norway 2022 jednak nie zdecydował się na udział w show, aby móc samodzielnie i w zgodzie z samym sobą tworzyć i wydawać. Od nowego roku rozpoczyna naukę w gimnazjum BPG w Bergen o kierunku muzycznym. Marzy, aby rok 2022 był dla niego muzycznie rozwijającym się rokiem.

Teledysk do piosenki został nagrany w Polsce w okolicach Małomic i jest już dostępny na kanale YouTube.

Singiel jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/TeoTomczuk

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Teo w utworze “Trust”. Skandynawski klimat w najlepszej odsłonie [RECENZJA]”

Leave a Reply