Coals z premierowym mini albumem “Rewal”

18 lutego swoją premierę miała EP-ka duetu Coals zatytułowana „Rewal”, która ukazała się cyfrowo. Na mini albumie znalazło się 6 autorskich utworów duetu w całości po polsku.

fot. materiały prasowe

W 2021 roku Coalsi wydali trzy single: „Miraż”, „ganc egal” oraz „Lawę”. Każdy z singli doczekał się teledysku. W utworze “Miraż” gościnnie udziela się jeden z najpopularniejszych polskich raperów – Żabson, a sam numer to ukłon w stronę reggaetonowych fascynacji zespołu. Nie zabrakło tu też marzycielskiego, nostalgicznego klimatu charakterystycznego dla Coals. Drugi singiel “ganc egal” ma zaś oddawać ducha wakacji i swoim brzmieniem przywoływać klimat końca lata oraz nocnych imprez gdzieś nad Wisłą.

 

“Lawa” natomiast to duszny trap z nieco orientalnym motywem zachęcający do chaotycznych wędrówek metrem. Słuchając refrenu można sobie uzmysłowić, jak wyglądałaby impreza zespołu. Na pewno nie zabrakłoby trapu (“hi-haty biją do rana”) oraz Lany del Rey, co daje wyraźny przykład tego, że Coalsi lubią działać na kontrastach.

Za Okładkę do EPki “Rewal” odpowiedzialny jest Rafał Dominik, warszawski artysta wizualny znany z groteskowych, nieco surrealistycznych obrazów 3D. EPka “Rewal” to wydawnictwo zawierające 6 onirycznych piosenek, które przenoszą słuchacza na tropikalne, nieco niepokojące i tajemnicze wakacje.

 

Leave a Reply