“Szmaragdowa” – pierwsza płyta studyjna Ewy Lorskiej z interpretacją poezji Marty Tondery

Poetycki album muzyczny “Szmaragdowa” ukazał się pod koniec 2021 roku. Autorką wierszy i pomysłodawczynią projektu jest Marta Tondera. Piosenki wykonywane są przez aktorkę Ewę Lorską.

fot. okładka płyty

Pierwsza studyjna płyta Ewy Lorskiej to świadomy głos w krainie łagodności – podkreślenie treści i zabawa formą. Album jest muzyczną interpretacją wybranych wierszy Marty Tondery, będących grą kolorów i symboli. Całość jest zróżnicowana klimatycznie i emocjonalnie, eksponuje naturę jako źródło ukojenia i lustro, w którym człowiek przegląda się ze swoimi uniesieniami i kryzysami, tęsknotami, przemijaniem i odradzaniem. 

 

Piosenki wykonywane są przez aktorkę do kompozycji Piotra Sawickiego i Witka Łukaszewskiego, z Robertem Osamem-Gyaabinem przy fortepianie. Za pozostałe instrumenty na płycie – gitary, akordeon, wiolonczela oraz realizację nagrań odpowiada jeden z mainstreamowych producentów muzycznych, kompozytor i multiinstrumentalista Marek Yan Kisieliński.

*****

Marta Tondera-Tuzinek, z zawodu i powołania nauczycielka języka polskiego, poetka z wyboru, malarka z przypadku, idealistka z natury.

Album “Szmaragdowa” można zamówić pod linkiem: https://sklep.martatondera.pl/

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply