Ralph Kaminski z albumem “Kora” na winylu

Album “KORA”, którym Ralph Kaminski oddał hołd twórczości Kory oraz grupy Maanam, będzie dostępny na winylu.

Do tej pory wydawnictwo ukazało się jedynie na CD oraz dostępne było w wersji cyfrowej, a już 25 lutego do sprzedaży trafi  również analog.

fot. okładka płyty

Album “KORA” na winylu to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników czarnych płyt! Wyjątkowe wydawnictwo trafi do sprzedaży 25 lutego, a już teraz można zamówić je w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie wydawcy. Album dostępny jest w wersji podstawowej oraz w zestawie ze zdjęciem artysty wykonanym przez Piotra Madeja w formie plakatu.

„KORA” to ponadczasowa twórczość grupy Maanam i Kory w interpretacji Ralpha Kaminskiego. Utwory, które znajdziemy na albumie zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez Ralpha, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane.

Wybór piosenek, które znalazły się na płycie nie jest przypadkowy. Są one ilustracją autorskiego spektaklu Ralpha o tym samym tytule, którego premiera odbyła się w czerwcu 2021. podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studiu, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale. Nagrania zostały zrealizowane na tzw. setkę, dzięki czemu udało się zachować koncertową energię.

 

Leave a Reply